Sloboda

všetky plagáty
Experimentálny / Krátkometrážny
Slovensko, 2015, 5 min

Pulzujúci život v každom okamihu s túžbou po pravde a slobode ako základných princípoch. Aký má rozmer to čo žiješ? Tvorcovia poskytujú priestor a nabádajú k vlastným odpovediam. Rozmer slobody sa neprestajne vyvíja a mení svoje tváre. Odráža dobu a ľudí v nej žijúcich. Na pilieroch vlastných zásad vytváraš podoby celku dneška. Čo sme to stvorili?! (oficiálny text distribútora)

Radko odpad!

Autor textu a režisér v jednej osobe označil, to čo sa pri filme recituje ako nebáseň. Súhlas! To nie je báseň, ale čistý a neriedený odpad! A myslíte, že obraz tú znôšku otrasných, pateticky deklamovaných slov aspoň trochu vylepšuje? Nie, nevylepšuje. ()

honajz2 odpad!

To už si snad Martinský dělal prdel, ne? :D V každém jeho filmu recituje ty svoje nebásně (=text, co se nerýmuje (ale asi má připomínat báseň???)a místy na sebe ani nenavazuje), recituje jako robot (a schválně to evidentně není) a v obraze se skoro nic neděje. Tady to však dotáhl na takovou úroveň, že pózuje někde u továrny, pak na poli a u elektrického vedení, tváří se pořád stejně bezemočně a do toho bezemočně "recituje". Ze začátku se mi tomu nechtělo ani věřit, pak už jsem se tomu začal nahlas smát. Jako parodie na experimentální filmy bych to určitě hodnotil jinak, ale mám pocit, že Martinský to bere smrtelně vážně a bohužel podle toho tak musím hodnotit. Ale pobavil jsem se slušně, to jo :D ()