Risk

• USA Seized (viac)

Bývalý člen speciálních jednotek žije poklidný život se svým synem Taylorem (Matthew Garbacz). Vše se ale změní ve chvíli, kdy je Taylor unesen záhadným Mzamem. Mzamo (Mario Van Peebles) po Nerovi (Scott Adkins) chce, aby odstranil konkurenty zločineckého sindikátu. (mokki5)

Wacoslav1

Taková typická spolupráce Florentina a Adkinse. Scott by pochopitelně měl na víc o tom žádná, ale v současné době bohužel asi ne. Je to blbý a levný? Ano, ale i přiměřeně zábavný. Tady nám aspoň nevalí žádný klíny a fake news do hlavy jako v Legacy of lies a film se soustředí na to co Adkins nejlíp umí a to je akce. Pravda kamera mohla bejt lepší, nějaký výtky tady uznávám, ale celkově jsem dostal nakonec i víc než jsem čekal.60% ()

Martin741

Takyto jednoduchy priamociary nasilny dej by sa ujal este v 70. rokoch. Dnes po skusenostiach s Tarkovskym, Bergmanom, Tarantinom atd atd atd to uz ludi fakt netaha, an pokon ani mna. Tema odstarnit konkurentov zlocineckeho syndikatu vyzera na prvy pohlad dobre, len herci si doslova odbili a reziser je rutiner  : 30 % ()

vegetol.mp

V podstatě stejnej případ jako předchozí spolupráce Adkinse s Florentinem Close Range. Levný, ale akcí nadupaný akční béčko se základním scénářem. Bez čeho bych se nicméně obešel je syn hlavního hrdiny, kterej není vyloženě otravnej, ale moc mě nebavil. Na druhou stranu potěšil nejednoznačnej záporák Maria Van Peeblese, kterýmu zůstaly ještě nějaký morální zásady. Celkově svižná jednohubka, která má čistýho času bleskových 80 minut. ()

Lacike

Toto režíroval Florentine? Neverím. Vyzerá to ako klasická sračka od nemehla R. Ellis Fraziera, ktorý tento film produkoval. Kopa mizerne nasnímanej akcie, nefunkčný dej, ale hlavne, že sa točilo v skutočných lokáciach na ktoré máju Frazier a jeho fanúšikovia fetiš. Dej je millónta variácia zápletky v ktorej super duper agentovi vo výslužbe unesú domáce zvieratko prezývané syn, vďaka čomu je donútený vystrieľať polovicu sveta. Záporák v štýle hry Simon prikazuje posiela Adkinsa do jedného domu plného členov mexických kartelov za druhým, aby ich vystielal do posledného muža a to sa neustále opakuje až do záveru. Nijak to poriadne negraduje ani po dramatickej stránke a ani po akčnej. Adkins znudene a bez nejakej námahy strieľa do hlavy jedného zloducha za druhým. Trochu to pripomína headshoty z Johna Wicka, ale ešte viac som mal pocit, jak keby som sledoval niekoho ako drtí nejakú videohru na najslabšiu obtiažnosť. Núdááá. Najväčším sklamaním sú bitky. Je ich tu minimum. Adkins v nich nepredvedie jediný pôsobivejší chvat. Ale naviac sú snímané z debilných uhlov pri ktorých je až príliš očividné, že ku kontaktom nedochádza. Občas je kamera tak nepríjemne rozmazaná. Fakt toto nemohol natočiť Florentine. No čo už. Zase sa raz potvrdilo pravidlo: oholený Adkins = mizerný film. P.S: Neviem čo je kladného alebo nejednoznačného na záporákovi, ktorý chce vyvraždiť všetku svoju konkurenciu. 3/10. ()

kenkaku

Teda obsadit Van Peeblese ve filmu jako Mexičana mě překvapilo. Ano, sice se tam narodil, ale opravdu není ukázkový představitel hlavy Mexického kartelu. Ale popojedem. Za celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, jako by někdo vzal myšlenku z Komanda, aktualizoval pro 21 století (Komando v době mobilních telefonů by moc nefungovalo) a nacpal do videohry. Celé Seized (jméno zatím nezprzněno kreativním CZ distributorem… jak svěží) je totiž normální FPS se stejně nápaditým scénářem… a přemýšlím jak moc mě to u filmu s Adkinsem vadí. ()

• Při útoku na poslední komplex má Nero (Scott Adkins) jedinou zbraň, a to vyrytou 1911M1A1, kterou vzal vůdci třetího kartelu. Tato pistole má zásobník na 7 nábojů. Předpokládáme-li, že další náboj je již nabitý, má maximálně osm nábojů a žádný další zásobník. Přesto při závěrečném útoku vystřílí téměř 30 nábojů. (Johnny.ARN)
  • Nero (Scott Adkins) je zasažen malou uspávací šipkou, která prorazí sklo jeho posuvných dveří. Samotné sklo by změnilo trajektorii šipky a vzhledem k tomu, jak šipka funguje, by se při nárazu do skla uvolnila její nálož, takže by byla pro Nera nepoužitelná. (Johnny.ARN)