Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

YouKnowWho

Společně s prvním dílem se jedná o absolutně revoluční záležitost, kterou dosud svět neviděl. Je zde tolik nápaditosti, hravosti a animační různorodosti. Po celou stopáž se jedná o nádhernou pastvu pro oči, kde by se každý záběr dal z fleku použít jako tapeta na plochu Vašeho PC či mobilu...Spider-manův příběh všichni znají, tak proč ho stále opakovat? Spider-Verse se konečně snaží dělat věci jinak, originálně a neotřele, a to se mu daří na výbornou. Během filmu navštívíme hned několik paralelních vesmíru, přičemž každý má svůj originální animační styl. To samé platí i u jednotlivých postav, které zde interagují vedle sebe v jednom záběru, každý se svým animačním stylem a ono to kupodivu nepůsobí přeplácaně ani nepřirozeně. Naopak je to absolutní klenot audiovizuálního průmyslu, který jen těžko půjde napodobit. Po zhlédnutí tohoto filmu už nikdo nemůže tvrdit, že animáky jsou pouze pro děti a každý fanoušek kinematografie by měl tento film určitě vidět. Jediná vada na kráse je otevřený konec, který však slibuje ještě našlapanější třetí díl. Ten by měl naštěstí přijít do kin již příští rok a už teď se ho nemůžu dočkat. ()

HrubyLada

Tohle je prostě bomba. Je to až audiovizuální dílo, které posunuje animaci na astronomickou úroveň. To jak se v tomto pohybu hrají z různými týpí animací a přidávají do toho své vlastní nápady. Nejlepší je že každý styl má smysl, každý styl animace nám představuje každou postavu lépe než jakýkoliv jiný film. Jen s pouhé animace pochopíme každou postavu a ne jen to. Pouhou animací nám tvůrci ukazují emoce. Animací nám chystají napětí. Mohl bych se o animaci v tomto filmu bavit do nekonečna, protože to jak je to propracované do posledního detailu je vážně neskutečné a já doufám že ostatní studia se budou inspirovat k tomu, aby našli své vlastní styly na animované tvorby. ()

swenyx

Pokračování dokonalý jedničky je tu. Story je mnohem více komplexní jak u jedničky. Pavouk z jiné dimenze, Miles do doví že vlastně vůbec Spider-man nemá být a je vlastně variant. Jo úplně z toho vidím Lokiho. Dá se říct že spolek Spider-manů jsou jako TVA. Nemůžu ale říct, že by se mi pokračování líbilo více jak první díl, i když mega cením tu komplexnost celýho příběhu a jak moc je to velkolepý, ale mně asi stačil jednolitější a více přímočarý příběh, občas jsem se v tom všem ztrácel. Navíc jednička měla King Pina, to je za mě jakože o dost lepší záporák než Flek. Ale je pravda že Fleka jsem doteď neznal, King Pina znám už že starýho seroše a nebo z 2018 Spiderman hry, takže je možný, že si mě v dalším díle ještě získá. Cením ale ještě větší hrátky se stylizací a větší propojení s komiksy, i když je toho i na mě jako totálního zoomera občas trošku moc a i já občas nestíhám :D ()

Mancunian

Amazing! Dechberoucí animace, fantastické postavy, humor, příběh, hudba. Naprosto všechno zde funguje skvěle, takže není, co víc dodat. Snad jen, že se těším na další díl. ()

bonovox

Parádne pokračovanie pribehu Milesa Moralesa. Opäť skvelá animácia, napadita akcia ale hlavne premyslený scenár ktorý skvele pracuje s postavami a ich vývojom. Záverečný twist dáva nádej na famózne vyvrcholenie tejto série. Jeden z naj filmov roka 2023 a u mňa v osobnej top 5. 100% ()

Super8martiN

To, že je tohle veledílo, co se týče originality a kvality animace, na tom se všichni shodneme, ale co ta hudba a sound design? Já si tak vyčítám, ze jsem tohle neviděl v kině a zároveň si děkuji, že jsem koukal se sluchátkama. Tohle je audiovizuální kousek par excellence a stejně skvělý je i příběh. ()

sammikk_

Audiovizuální granát, který patří k tomu nejlepšímu za poslední léta. Pokračování bezchybné jedničky dokáže nabídnout silný emoční příběh, audiovizuální porno, a nebo dojení samotné Spider-Man značky na maximum. Snímek nabídne pestrou paletu barev, a samotnou experimentaci animačního provedení. Bravo tvůrcům 10/10 ()

Marcecek

A že to ide s komiksovkami dole s vodou, ak sú k dispozícii kvalitní tvorcovia a premýšlajú nad tým čo robia, všetko ide. Pokračujeme tam kde sme skončili, aj dejovo aj štýlom, načo meniť niečo čo funguje, akurát teraz je všetko ešte veľkolepejšie, divokejšie, možno barevnejšie, znovu sa riešia vážne otázky, postáv je veľa, ale nestratíte sa, žiadna nieje plochá, záporák originálny. Komu sa páčila jednotka, bude teraz úplne odrovnaný, je to nárez ako, prepáčte výraz, krava. Z kina odchádzam nadšený, a teraz naozaj platí, že mi je ľúto, že to skončilo a ešte tak otvorene. Veľká moc prináša veľkú zodpovednosť, a je veľkou zodpovednosťou na tento film ísť a nemať predsudky, že je to animák, otvorí vám oči. Celkové hodnotenie hovorí za všetko a ja sa pridávam. Ďakujem a bravo! ()

ondrejxsima

Moc do kina nechodím. Většinou je to proto, že mi lístky přijdou nesmyslně předražené a kino zážitek z nich se dle mě nevyplácí. Tento a minulý rok jsem však na pár počinech byl a byl jsem zklamán. Nejsem si zcela jist, jakéžto prokletí mě posedlo, ale zkrátka každý film, který jsem v kině viděl, byl průměrný, nebo vyloženě špatný. I z téhož důvodu jsem před dnešní návštěvou kina měl jisté obavy. Proč jsem tedy odešel z kina s pocitem, který jsem ve spojení s kinem už přes rok neměl? Tento spider man totiž absolutně překonal jakákoliv moje očekávání. Hodně lidí miluje jedničku, kterou já však dodnes beru pouze jako lehce nadprůměrné dílo s úžasným visuálem, ale za to tak trochu dětinským a přímočarým příběhem. V tom se právě tyto dva počiny liší. Dvojka totiž přinesla ne jen o něco lepší a nápaditější visuál, ale také mnohem realističtější, osobitější a minimálně pro mě zajímavější příběh. Minimálně v první polovině filmu jsem nemohl uvěřit, jak moc dobrý tento film je. Pro mě to tahal zejména extrémně zajímavý vztah mezi Gwen a Milesem. Protože po celou dobu toho jejich počátečního "Románku" jsem cítil pocit, jakoby zkrátka bylo něco špatně a bylo to celé ze strany Gwen falešné. I přestože jsem na jednu stranu cítil romantické napětí (z něhož byste u mě za normálních podmínek zpozorovali vyhrnutí výsledku mého trávícího traktu), při němž jste čekali každou chvílí na to, až to ti dva spolu vymyslí, jste zároveň měli v koutě hlavy neodbytný pocit, že se to celé pořádně podělá, což se nakonec i stalo. Celý atmosférický film byl prokládán skvělou hudbou, která vás opravdu v tu chvíli ještě více zaryla do jednotlivých scén. Taktéž jsem byl rád, že se i v průběhu filmu nezapomínalo na již zmíněnou osobitost. Jak už finálního rozhovoru Gwen s jejím tátou, či u Milesovy otázky "Záchrana jednoho blízkého, nebo celého multiversu?", jste stále měli pocit, že i přes neuvěřitelné akční scény, jsou postavy ve filmu stále lidi, a nejen nějaké prázdné stránky. Mnohem nápaditějším se stal, nutno říci, taktéž celý multiverse, z něhož máto opravdu pocit chaosu a velkoleposti. Celkově barvy a styl celé animace ve všech scénách posunuli tvůrci na úplně jinou úroveň. Do toho celého přisypte ještě pořádné herecké výkony a máte téměř dokonalý film. A proč téměř dokonalý? Abych nebyl čistě pozitivní, bylo by taktéž k dobru zmínit, že film má i nějaká ta negativa. Jedním z nich jsou třeba obecně záporáci, alespoň minimálně "Flek". Přesně nedokážu říct proč, ale pořád mi nesedí to, že by se z céčkového záporáka s minimem respektu měl najednou stát nejobávanější záporná postava, které se bojí každý jeden spider man. Nevidím problém tak úplně ve vývinu té postavy samotné, jako spíše v jejím charakteru, který se pro takovýto typ záporáka vůbec nehodí. Jako negativum bych taky úplně nemusel vynechat vtipnou sekvenci, kde jdou proti Milesovi (jednomu spidermanovi) všichni spider mani se stejnými schopnostmi, a přesto jim Miles unikne. Co neberu jako až tak velkou "filmovou chybu", jakožto spíše chybu v marktetingu, je to, že se na pomyslném "konci ukázalo", že je celý film vlastně jenom "Part 1". Tím pádem vidíme jenom polovinu příběhu, což by nebyl až tak velký problém, kdyby se ten film neprezentoval jako celek. Co říci na závěr? Film je jednoznačně úplně jinde, než jednička. Ve filmu se nachází opravdu spousta skvělých scén. Mohl bych tady do nekonečna skvělé z nich vyjmenovávat, na to však nemám ani paměť, ani čas, proto postačí, když řeknu, že film mohu všem pouze a jenom doporučit. Krásných 9/10. () (menej) (viac)

Jkczech

Fantastický co k tomu více říct, už ted vím, že to budu mít v top 5 toho roku né-li top 3.. Je tam tolik věcí, že člověk pořádně nestíhá všechno zaznamenat. Souboje jsou sice rychlejší, ale né zase tolik aby nešli pochytit. Minimálně ještě jednou na to musím jít... Kdo to neuvidí přijde o hodně. Kromě akce je tam i dost emocí i takové, které jsem vůbec nečekal, že tam budou což mě překvapilo. ()

7Filip7

10/10. Tak tohle bylo něco! Myslel jsem si, že jedničku už půjde těžko překonat. Druhý díl je roven, ne-li lepší než první díl a já jsem z kina odcházel naprosto nadšený. Dokonce jsem myslel, že ani u animace se už nezlepší. Tvůrci ale předvedli něco neskutečného. Krásné kombinování 2D a 3D animace. Tohle je snad nejlépe animovaný film, který jsem za svůj život viděl. Prostě úžasné! Hudba taky jako u předchozího dílu naprosto úžasná. Dostali jsme nové antagonisty, kteří jsou také, jako Kingpin velmi dobří a zase přesně chápete jejich motivace a umíte s nimi i soucítit a chápat je. Postava Gwen zde dostala úplně jiný rozměr a já si ji velmi oblíbil. Jen škoda toho useklého konce. Myslím, že tvůrci měli film aspoň z části nějak uzavřít. Také jako jednička jeden z nejlepších komiksových a animovaných filmů. Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2023. Čekání na třetí díl bude nekonečné! ()

Mikey_Silver

No, tak jsem na tom byl a pořád mi z toho jde hlava kolem. Začnu animací, nechápu jak se to animátorům povedlo. Už první film měl boží animaci, která nejspíš posune animované filmy novým směrem, ale tady je ta animace ještě líp vylepšená a obsahuje u každé jiné postavy jiný styl, normálně klobouk dolů. Nejvíc se mi ale líbil příběh. Příběh Milese mě neskutečně bavil a celou dobu jsem byl napnutej jak to dopadne, stejně tak mě bavil i osobní příběh Gwen, která tu měla víc prostoru než v prvním filmu. Kromě toho mě taky bavili i další postavy a i jejich osobní příběhy viz. vracející se Peter B. Parker, drsný a sympatický Miguel O'Hara, cool Spider-Woman, frajerský Spider-Punk, či úžasný Scarlet Spider. Co se týče nečekaného konce tak z něho jsem doslova zamrzl v sedačce. Za mě jeden z nejlepších kino zážitků v mém životě (a už teď se mega těším na třetí díl). ()

Kritickej

8/10 O maličký kousek horší než první díl, ale fakt jenom o chloupek. Animace pořád o několik levelů výš než v jakémkoli jiném animovaném filmu. Příběh dokázal naprosto skvěle navázat na jedničku. Drobné mínus dávám za to, že je to chvílemi opravdu až moc hektické a člověk vůbec nestíhá vnímat, co všechno se děje. No a pak ten konec, ten mě opravdu hodně nemile zaskočil, vzhledem k tomu, že jsem si dopředu vůbec nic nezjišťoval. A vzhledem k rozzlobeným výkřikům v kinosále jsem tenhle pocit evidentně neměl jen já sám:-( ()

Metuje

Animace očekávatelně skvělá, místy připomínala styl Arcane, líbilo se mi obzvlášť vyjadřování emocí colorgradingem scén. Příběh zajímavý, ale tak od půlky bylo znát, že se to do jednoho filmu nevejde. Pokud bude podobný styl (komiksových) filmů budoucností, tak se je na co těšit. ()

amazonica

Upřímně, wow. I když příběhově to na mě trochu působilo jako taková akcí nabytá předehra k dalšímu dílu, vynahradila to ta neuvěřitelná animace, která z toho dělá po grafické stránce prostě jedinečný film. Tvůrci se zasepřemohli a já se nemůžu dočkat na pokračování! :) ()

soukyd33

Poznámka: Film nemá žádnou podtitulkovou scénu. Je to stejná jízda jako první film, ale tentokrát je tam mnohem více postav. 😄 Záporák je zajímavý, a je spojený s předchozím filmem. Animace výborná, ale ne každému sedne. Humor zde nechybí, a je ho tu tak stejné množství, jako minule. Poznámka: Sál byl plný převážně malých dětí, takže tiché scény si nemáte možnost moct užít. Poznámka: Tento film končí tak, že navazuje na další. Viděl v kině Praha Westfield Chodov 2D. (3.6.2023). Hvězdiček 5 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD