Týden v kině

Česko, 2014

Účinkujú:

Kamil Fila

Isherwood

Že umím úderně bušit do klávesnice a sypat skrze ni texty, co mají hlavu a patu, bohužel neznamená, že sednout si před kameru zafunguje stejně, jestliže mumlám, nebo si šlapu na jazyk. Není to směšné, ale úsměvné jo. 2 a ½. ()

DaViD´82

Fila a Stejskal sice mají co říci, ale neumějí to říci. Doba si žádá videoobsah a text samotný již nestačí. Proč však do jeho vytváření nutit čistě „psavé“ autory, kterým to zdá se je proti srsti, to lze pochopit jen stěží. Tedy alespoň doufám, že si oba redaktoři Respektu/Hospodářek uvědomují, jak toporně, monotónně, „přes koleno lámaně“ a koženě jejich projev působí; tolik výplňkových slov (kdyby si odpustili „jako, prostě, éé“, tak to má ani ne poloviční stopáž) a nespisovné češtiny, aby jeden v profesionálním videoobsahu pohledal. A je to škoda, protože pro koncept “letem světem tuzemským premiérovým kinosvětem s jasným názorem“ by tu rozhodně prostor byl. PS: Na druhou stranu je třeba uznat, že poslední týdny je to přeci jen v mnohém lepší než v počátcích. ()

orkadimenza

Kamil Fila dobrý, ač s ním ne vždy souhlasím, úspěšně mě navnadil na několik dobrých (nebo dobře vypadajících) filmů. Zato Tomáš Stejskal táhne pořad brutálně dolů a mám pocit, že o ty nejlepší filmy bych mohl přijít, kdybych dal na jeho nezajímavý a nepoutavý komentář. Většinou když vedle něj běží scény z traileru, komentář jde mimo mne. Narozdíl od Fily nepůsobí před kamerou komfortně a bez něj by byl pořad určitě lepší. ()