Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

F_Sanchez

Budu chcát proti větru, ale za mě výborný film. Trochu neučesaný a neuspořádaný, měnící žánry, ale je to film o feťákovi, který padá níž a níž a ten určitě nemá vše bezchybně naplánované. Pravděpodobně má v hlavě taky pěkný bordel, takže ty žánrové piruety nijak nevadí. O to víc je to syrovější a realističtější. Nevadí ani delší stopáž, snesl bych klidně i pár minut navíc. Furt se, nejen tady, mluví o tom, že filmy jsou neinvenční, a pak to někdo udělá trochu jinak a je zle. Takže za mě méně Tenetů a více takových filmů. Bravo! ()

McGuffin

Jaký byl a jaký bude, nezvedený Cherry? Páchal zločin, přepadával banky. Protože bral drogy. Protože byl v Iráku ve dvaceti ve válce, co dělá z chlapců muže, a když se vrátil, vadilo mu, že byl ve válce. Když do ní šel kvůli slečně. Která s ním po návratu brala drogy, protože jí vadilo, že bere drogy. Policii vadilo, že přepadával banky, zavřela ho proto do vězení, které z něj udělalo muže. Když se z něj vrátil, nebral drogy, protože mu nevadilo, že v něm byl, protože bral drogy. A venku ho čekala ta slečna, co si ji vzal, než šel do války. Takže všechno dobře dopadne, jak je to v knížce Nico Walkera, na plátně podle Jessicy Goldberg a Angely Russo-Otstot a v životě občas taky. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

RamiellDeAnn

Ako len dôkladne opísať tento film.... Je to ako keď máte zápchu na zachode.  Zatlačíte no niekde na polceste sa to zasekne. A vy tlačíte a tlačíte a furt sa to nehýbe. No a po pooooooriadne dlhej dobe to konečne vypadne. A to je všetko ()

ttknezu

Perfektní film, ve kterém se prolíná mnoho žánrů, což každému nemusí sedět, ale mě osobně to velmi bavilo. I přes poměrně dlouhou stopáž film vůbec nenudí a nutí vás doslova hltat každou scénu. Tom Holland zde předvádí zatím svůj nejlepší herecký výkon, za který by si rozhodně zasloužil oscarovou nominaci. Úplně jsem zapomněla na jeho Petera Parkera a roli závisláka jsem mu sežrala i s navijákem. ()

majorzeman13

Povedené,skvělé, drama . Tom Holland zde předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů své dosavadní filmové kariéry. Hudba je dost dobrá +přepadávání bank,drogy..... PS: Ta filmová stopáž mohla být o něco kratší . Začátek snímku je průměrný,zdlouhavý,ale jak narukuje do armády ,tak se to potom rozjede ! ()

jirikzaboj

“Nejlepší holka ze školy, to pro mě byla Emily.” Film si příběhem pohrává s již známými problémy různých podpůrných sociálních skupin a vede nás jim charismatický Tom Holland, který byl nedávno ještě ten kluk, co přežil Tsunami a střílel sítě do nebes. Tady je třeba pozastavit se především nad jeho výkonem, který ukazuje pestrou paletu hereckých vzestupů a pádů, coby progresu ztvárnění postavy Cherryho, který to v životě neměl jednoduché a všechno si vlastně zpackal úplně sám. Film nás provede různými etapami, kapitola za kapitolou a my máme možnost vidět postupné trhání a rozplétání jedné duše až do úplného dna. Vypravěčsky většinově zvládnuté a s vizuální podobiznou efektů aktuální naladěnosti atmosféry odvedeno mistrovsky k dokonalosti. Bohužel až ke konci se děj začne mírně rozpadat a to především zdlouhavými prázdnými scénami, které nám nic moc neříkají. Chemie mezi hlavními aktéry Emily a Cherrym je opravdu skvěle vyobrazena od počátku vztahu, přes klíčové vztahové problémy, až po konečné soužití páru, který bez sebe nemůže být a ani vlastně neví, proč. Ciara Bravo dokonale doplňuje Hollanda ve chvílích, kdy se ždímá depresivní dno a není pouze jako kulisová postava, která by měla jen křičet do tmy, aby zaplnila prázdno osobitosti. Dialogy jsou velmi dobře napsané a společně s originálním střihem doplňuji zbývající střípky jakési Russo’s předváděčky toho, co vlastně dokážou. Láska, válka, drogy, loupež, posttrauma a beznaděj. Aspekty filmu, který je opravdu na vysoké úrovni. Ovšem nepředává revoluční témata. Jen velmi originální vizuální způsob s hereckým kanonem budoucnosti. “I joined the army. Why would you do that? I was sad, baby. So you joined the army?” ()