Gyechoonhalmang

• Južná Kórea 계춘할망 (viac)

Malá Hye-ji žije na Čedžu se svou babičkou Gye-choon (Yeo-jeong Yoon), která pracuje jako potápěčka. Když se jednou vypraví do města na svatbu, Hye-ji se své babičce na tržišti ztratí... Po 12 letech je z Hye-ji (Go-eun Kim) problémová středoškolačka, se kterou se život nemazlil. Jednoho dne zjistí, že babička není mrtvá, jak si myslela, ale stále žije na ostrově a hledá ji. Aby utekla problémům, vrací se Hye-ji zpět, nikdo z vesnice však netuší, že skrývá i velké tajemství. (LangiJ)

Lacike

Taky klasicky dojak pre zeny. Prva polovica mi este pripadala slaba, kedze postava vnucky je strasne uzavreta a dost dlho trva, kym sa poriadne citovo otvori. Nastastie babicka je neskutocne roztomila a divak si ju zamijule hned od zaciatku. Proste ten typ babicky, ktory by chcel mat kazdy. A kto ziadnych starych rodicov nezazil, tak ten duplom. V druhej polovici sa to po par drobnych vysvetleniach zacne naplno a posledna polhodina je neskutocny dojak, ktory ma uplne emocionalne vyžmykal. Uz som sa trochu bal, ze tieto korejske melodramy na mna nefunguju, kedze pri nedavnej reprize osvedcenych klasik sa u mna dojatie nedostavilo, ale nastastie uplne strateny pripad este nie som. Vysledkom je nadherny klasicky dojak, ktory Korejcania vedia najlepsie. 8/10. ()

LangiJ

Moc pěkný filmík o vztahu babičky a vnučky, které byly od sebe odtrženy, když byla dívka ještě malá, a setkávají se až o 12 let později. Prostředí zůstalo stejné, babiččina bezprostřednost a vitalita taky, jen Hye-ji změnil těžký život, který musela vést. Nebo je za tím něco víc? Ten zvrat byl povedený. I když jsem čekala, že se ponávratová idylka rozplyne, to, jak to vymysleli, bylo super. Hye-ji ale není jediná, která měla těžký život, stejně je na tom i babička - osud se s nimi nemazlí, poznamenává je, nutí je bojovat a žít dál. Obě herečky si s vykreslením a změnami charakteru skvěle poradily. Čedžu je krásné snad v každém filmu a tady se navíc dozvíme ještě o tradičních ženských potápěčkách na Čedžu, haenyeo. Přeloženo. ()

*CARNIFEX*

Skutočne len ťažko sa hľadajú tie správne slová. Emotívny, dojemný, krásny film o jednej "rozprávkovej Babičke", ktorej láska k vnučke, namala hranice .. ()