Chemsex

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Chemsex

Chemsex je název pro rostoucí fenomén, kdy dochází ke konzumaci drog ve spojitosti se sexem, a je zásadně propojen s nástupem moderních seznamovacích aplikací. Několikadenní skupinový sex, stálý přísun nových sexuálních partnerů a snadný přístup k bezbřehým erotickým fantaziím však většinu mladých mužů vtáhne do sebedestruktivního kolotoče sexu, narkomanie a celkové závislosti na tomto životním stylu. Kromě autentických výpovědí gayů závislých na chemsexu obsahuje britský dokumentární film i linii rozhovorů se zdravotními pracovníky vedoucích boj proti tomuto fenoménu, který přispívá k šíření pohlavních chorob a nezřídka končí smrtí závislých. Explicitní dokument poskytuje divákům cestu do temného podsvětí moderního městského života gayů a rozevírá korpus těch nejdivočejších a nejdrsnějších sexuálních výjevů, které v kombinaci se silnými životními příběhy závislých rozhodně nejsou vhodné pro diváky mladší 18 let. (Mezipatra)

Botič

Rekviem za sen z anglických ulic o vztahu mezi drogami, sexem a novými technologiemi. Nepříjemný ale hodně silný dokument, jehož přínos se nedá vyčíslit hvězdičkami. Nechápu, jak se Williamu Fairmanovi a Max Gogartymu podařilo dostat až tak hluboko pod povrch. ()

katakomb

"Sober is dull"... Když jsem se z dokumentu dozvěděl, že denně je jen v Londýně diagnostikováno 5 gay mužů s HIV (a to se bavíme o 7 let starém číslu), tak mi všechny moje dosavadní snahy o obhajobu mé vlastní komunity v očích veřejnosti přišly najednou liché. Avšak... i v dokumentu se zmíní řekněme dvě cesty, kterými se gay může vydat, buď si najít partnera a vést vlastně standardní průměrný život, nijak nevyčnívat, splynout, založit rodinu, zkrátka žít mainstreamově heteronormativně. A pak jsou tu ti ostatní, kterých je méně a pohybují se spíš na okraji komunity, kteří si volí vlastní cestu, z nichž jedna je i chemsex. Neskutečně intenzivní a hutný dokument, s přesně a funkčně užitou explicitou. Člověka z toho mrazí, obdivuje aktéry za jejich otevřenost, fandí zakladateli zdravotnického střediska, které se zaměřuje na pomoc lidem s problémy s drogami a sexem. Výborná práce, která by se určitě měla šířit dál mezi lidi. ()

EKLEKTIK

"Dáte si čaj?" Chemlon, chemtrails, chemsex. Další chemická katastrofa, která ohrožuje lidské životy. I když se dokumentární tvorbě už tolik nevyhýbám, přesto jsem s hanákem na Příběh lesa opět nešel. Zlákal mě totiž zájezd do staré dobré Anglie, včetně kosmopolitního Londýna, kam přijeli také Andrew, David Stuart, Dick, Enrique, Mark, Matt Spike, Miguel, Simon a ostatní, aby všem ukázali, jaké mají aplikace ve svých mobilech, jaké užívají drogy, jaké jsou jejich víkendy, jaké pijí pivo, nebo jaké provozují koníčky. Rychle mi tedy došlo, že žijí opravdu naplno, ale měli by na sebe dávat větší pozor, protože čím víc chtějí žít, tím víc život ztrácí. ()

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

29.10.2016

To nejzajímavější ze současné queer kinematografie, ale i vynikající retro snímky a bohatý doprovodný program přináší už 17. ročník queer filmového festivalu Mezipatra. V Praze se bude konat od 3. do… (viac)