Já jsem práce

(študentský film)
Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2018, 11 min

Strávit třetinu života něčím, co člověka nebaví a nevidí v tom smysl, má fatální důsledky pro jeho psychiku a zdraví a obecně velice snižuje kvalitu života. Dokumentární film o práci v 21. století a jejich důsledcích pro náš život. (Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana)

pursulus

Studentský film od dob Vlaštovky.¬         Dva zápory nátočtu: 1. Jednostranné zaměření pohledu (zvláště začátek o základní škole). 2. Nezvládnutá šíře námětu. — Prvé by se dalo i v krátké stopáži ošetřit lépe, to druhé se mělo zřejmě řešiti delším časem, a nebo mistrovskou zkratkou (nelze chtíti ani předpokládati u studentského filmu).¬                 Dva klady nátočtu: 1. Vůbec odvaha se takového námětu pustiti. 2. Zpracování má viditelné známky profesionálního přístupu.¬                 Od nátočtu Vlaštovky, taktéž studentského filmu stejného tvůrce, je viděti pokrok: další posun od školního k profesionálnímu. Umění dokumentaristiky zahrnuje i cestu lidského zrání, proměn hodnot, vzrůstající odpovědnosti. To všechno znamená, že dobrých dokumentaristů bude málo. Tvůrci "Já jsem práce" nelze nepřáti, aby se mu v budoucnu podařilo to, co nemnohým.¬                 Poznámka: Snímek nehodnotím jako "studentský", neuplatňuji naň jiná měřítka přísnosti a pohledu. Hodnotím jej stejně jako by to byl profesionální dokument. To je třeba míti na mysli. ()

Snorlax

Zcela profesionální práce dokumentaristy, jen tak dál. Bohužel konec mě hodně zklamal, po něčem takovém jsem čekala zásadní pointu, ale jak oblast sociální, ekologická, tak i trvale udržitelného rozvoje zůstaly otevřeny a jen tak vyšuměly. Jako studentský film by to bylo na čistých pět, ale tohle už je příliš vzdáleno studentskému snímku. K němu patří pouze samotný konec. ()