Pariah: The Lives and Deaths of Sonny Liston

(TV film)

Charles L. "Sonny" Liston (The Big Bear) měl těžký život. Zažil velmi drsné dětství, kdy zažil od svého otce tak kruté bičování, že jizvy byly viditelné i po desetiletích. Vše překonal a stal se mistrem světa v těžké váze, když v roce 1962 porazil Floyda Pattersona. Jen o osm let později ho jeho žena našla mrtvého v jejich domě v Las Vegas po údajném předávkování heroinem. (JasonCZ)

Eldrick

Po Sonny Liston: The Mysterious Life and Death of a Champion (TV film) další výborný dokument o Listonovi, kde se bohužel ale nedozvíte nic nového. Ale ujistí Vás, že to byl hodný medvídek s obrovskýma prackama (rozpětí 213 cm!), co neuměl číst, měl rád děti, neublížil by mouše a proto se paktoval s mafií, protože jinou cestu k lepšímu životu bohužel neviděl. Otázky konspiračních teorií ohledně jeho zápasů s Alim, Wepnerem a nevyřešené smrti totiž nezodpovídá. Pouze nabízí různé možné hypotézy zakládající se na výpovědí pamětníků. Rozhovory jsou vedeny s přeživšími z dané doby, co měli co do činění s vyšetřováním, nebo se jedná o potomky promotérů, mafiánů, ale nikdo nic, všichni muzikanti. Jo a pak tam je taky Iron Mike, který nám vysvětlí, jak bychom si měli Sonnyho pamatovat. Kdyby už radši kurva natočili dokument, kde by na férovku řekli, ano ufetovali jsme ho k smrti, protože začal v barber shopu vyprávět, jak schválně vzdal v prvním zápase s tehdy Clayem, pak schválně šel na prdel už v prvním kole v odvetě s už přejmenovanym Alim a pak na oplátku nešel na prdel vůbec a místo toho rozpáral Chucku Wepnerovi ksicht na sračku, že ho mafie radši zabila, protože jim promrdal hodně vsazený vaty. ()