Jeden z nás

(festivalový názov)

Hypermarket na okraji rakouského maloměsta je jediným místem, kde se čtrnáctiletý Julian může scházet s kamarády. První láska, noví kamarádi, touha po útěku z tristního života na předměstí i žízeň po skutečném dobrodružství: jedné noci se Julian vloupe společně s Markem, pomocníkem místního mafiána, do supermarketu. Co začíná jen jako krátký okamžik vzpoury a touhy po svobodě, skončí nakonec pro oba tragicky mezi regály supermarketu/konzervy. Inspirován skutečnou událostí rozebírá režisér Stephan Richter dopodrobna ve svém celovečerním debutu dynamiku násilného činu. (Das Filmfest)

EKLEKTIK

"Austrian Cops Are the Best!" Velmi autentický příběh natočený podle skutečných událostí, které v roce 2009 otřásly celým Rakouskem, na jehož autenticitě mají velkou zásluhu herecké výkony mladých herců a použitý hudební doprovod, ale kterému zcela dominuje práce s kamerou, jejíž odlišné způsoby snímání přesně vykreslují rozdíly mezi dvěma světy, ve kterých se.odehrává. ()

papaprochy

Nádherná kamera a překvapivě přesvědčivé herecké výkony nemohly stačit k vyššímu hodnocení. Důvod je velmi jednoduchý; psychologie postav. V první polovině nemá divák bohužel ponětí o původu všudypřítomného výbušného chování. Mlácení do věcí, rozbíjení flašek, rozhazování zboží, ale také policistovo rozhořčení na zákazníka se sluchátkami. Všechny tyto věci jsou nevysvětlené a tudíž takřka nepochopitelné. Nicméně, konec byl skvěle vygradovaný a dojemný a jak jsem již v úvodu zmiňoval, celý snímek byl natočen perfektně a v tomto ohledu snese i ta nejpřísnější měřítka. ()