Červená, zelená, modrá

(študentský film)
  • angličtina Redgreenblue
Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2019, 10 min

O negativních efektech znečištění vzduchu, znečištění vody či zamoření plasty se již hovoří. Proč tedy ještě nemluvíme o znečištění světla? Jak velký dopad má na planetu Zemi? Co to znamená pro lidské zdraví? Osvícené oblohy během noci jsou nádherné, ale stojí za to? (MFDF Ji.hlava)

hela.vl

Problematika světelného znečištění je společností zatím tiše ignorována, ale pevně doufám, že se postupem času řešení tohoto problému převede i do reality. V dokumentu mohlo zaznít více fakt a informací, ale jako kraťas upozorňující na jeden z velkých problémů naší společnosti a zároveň nastiňující i možnost jeho částečného řešení, je dle mého názoru jeho obsah dostačující a dosti zajímavý. - zhlédnuto v rámci AFO 2020 ()

Stanislaus

(AFO 2020) Světelné znečištění na rozdíl od znečištění vody či vzduchu nevnímá člověk vždy tak negativně, protože "lahodí" jeho zrakovým vjemům. Kdo se někdy nepozastavil v zimě nad vánoční výzdobou a nekochal se jí? Negativní dopad světla, které je využito nadměrně či nevhodně, je však očividný, byť si to člověk nejdříve vůbec neuvědomí. Je to krásné a zároveň nebezpečné! ()