Dobrosrdečný, ale trochu bázlivý Hubie není v Salemu moc oblíbený. Když se ale na Halloweena začnou dít strašidelné věci, rozhodne se ve svém městečku zjednat pořádek. (Netflix)

anicca

Tento film má žalostne málo percent na to, aký je. Nejde o žiadne veldielo, ale nájdeme tu humor, aj morálne posolstvo. Hubbie nie je žiadny veľký inteligent, ale je to chlap so srdcom na správnom mieste, ktorý má pocit, že z mestečka vidlákova v ktorom celý život žije môže urobiť lepšie miesto. Adam Sandler v príjemnej úlohe spôsobil že som film nevypla a dokonca ma aj bavil. ()

Dr.Hybernus

Pro mě osobně to je neskutečně zábavná komedie. Adam Sandler si napsal sám sobě film, který je přesně podle jeho představ. Sledoval jsem to s rodinou a musím se přiznat, že jsme se u toho opravdu hodně bavili. I když Hubieho vada řeči mi na začátku vadila, tak po krátké chvilce jsem si na to zvykl a začalo mě to na něm bavit. Žádná větší chybička se nenašla. Pokud se chcete opravdu pobavit, tak vás tento film určitě nezklame. Někteří tady píšou, že jim vadí, že film nemá žádný děj. To jsem teda nepobral. Není to žádný děj na oskara, ale proboha lidi, tohle má být komedie a to ten film zvládl na jedničku. ()

cyndaquil

Veľa ľudí hejtuje tento film. Že vraj je prehnaný, jeho silení humor sa nedá nazvať humorom, balancuje na hranici trápnosti, ktorú prekročil niekoľkokrát a blá, blá, blá. Súhlasím! Naozaj. Tak prečo, keď súhlasím hodnotím film štyrmi hviezdičkami? Ono je to dosť prosté. Kto pozná filmy Adama Sandlera, vie, že s takýmito bláznivými postavami začínal. Predtým ako natočil 50x a stále poprvé, hral a preslávil sa (nie u nás ale na trhu, na ktorom zarába zaslúžený honorár) filmami ako Billy Madison, Vodonoš, Malý Nicky- Satan junior, čo je podľa mňa totálne utrhnutie z reťazí v trapnokomédii alebo film Mr. Deeds náhodný milionár. To sú trápne komédie, ktoré ho dostali tam, kde je. Na takýchto postavách sa vyšplhal k toľkými ľuďmi milovanému filmu 50x a stále poprvé. Adam začínal s trapnokomédiami akou je aj Hubieho Halloween a som naozaj veľmi rád, že nezabudol na svoje začiatky a zahral po mnohých rokoch znova nejakú bláznivú postavu v bláznivej komédii, ktorá balancuje na hrane trápnosti. Bavia ma Adamove kľudnejšie komédie ako napr. Velký táta alebo Vražda na jachte. Adam je výborný aj drámach, dokázal to v Drahokame alebo vo filme Volání o pomoc ale som naozaj nesmierne rád, že si zahral ešte v komédii, ktorá sa nestane trhákom lebo presne také postavy ho vo filmografii dostali tam, kde je a je super, že na ne nezabudol a nie len to, zahral ju s odhodlaním a so Sandlerovskou gráciou, akú od neho poznáme v prípade, že sledujeme aj staršie filmy, nie len novinky. ()

Jirkacek

Snímek Hubieho Halloween jsme si doma vybrali z nabídky společnosti NETFLIX tak nějak ze zoufalství, jelikož jsme chtěli nechat odpočinout naše mozky, lehce je vypláchnout a nad ničím moc nepřemýšlet, což se povedlo na výbornou. Zároveň jsme se chtěli zasmát a pobavit se u nějakého slušného filmu a ještě jeden důvod jsem ke shlédnutí filmu měl, když jsem zjistil, že si hlavní roli střihl komik Adam Sandler, který se už objevil už v tolika bláznivých komediích, že to slibovalo slušnou zábavu. V té chvíli byla volba výběru jasná a děj se rozběhl na obrazovce naší TV. Na začátku jsme se seznámili přihlouplým zaměstnancem lahůdkářství v městečku Salem, které se proslavilo čarodějnickými procesy. Onen člověk se jmenoval Hubie Dubios (Adam Sander) a vysmívalo se mu téměř celé město. Navíc se stal denně terčem kanadských žertíků, ale on si z toho nic nedělal, nikomu nic nezazlíval a nadále bral své poslání vážně. Neustále na své spoluobčany podával nějaké hlášení na policejní stanici, kde se setkával se seržanty Stevem Downeym (Kevin James) a Blakem (Kenan Thompson). Rozčiloval také kněze a otce Davea (Michael Chiklis), který nesnášel jeho bláznivé chování. Přesto všechno Hubie každoročně během Halloweenu trávil pozorováním svých spoluobčanů a dbaním na jejich bezpečnost, i když si toho sami nevážili. Den před Halloweenem se Hubie seznámil s podivným novým sousedem Walterem Lambertem (Steve Budčemi) a vzápětí se po městě šířily zprávy o Richiem Hartmanovi (Rob Schneider), trestanci a příteli Hubieho z dětství, který uprchl z místního ústavu pro duševně choré. Další den nastal Halloween a náš hrdina se začal věnovat své obvyklé činnosti, během níž mimo jiné navštívil Lambertův dům, z něhož se ozývaly divné zvuky. Brzy pak Hubie zjistil, že se jeho nový soused stává o úplňku vlkodlakem. Potom šel na místní halloweenskou párty sledovat mládež, která si z něj vystřelila, když jej poslala do kukuřičného bludiště hledat ztracené dítě. Jenže se žádné neztratilo, pouze Hubieho indický kolega Mike Mundi (Karan Brar) na něj ušil boudu, což se mu vzápětí vymstilo, když jej někdo neznámý unesl. Pak se Hubie přesunul do autokina, kde hledal stopy k nalezení svého kolegy, ale opět se stal terčem vtípku. Hubieho staří spolužáci Lester (Tim Meadows) a Mary Hennesseyovi (Maya Rudolph) vyděsili Hubieho najížděním starého auta, ale i oni byli záhy uneseni. Pak náš strážce bezpečnosti v Salemu našel Waltera v lese, který se měnil ve vlkodlaka. Následně jsme se přesunuli do strašidelného domu, kde Hubie rozmlouval se sibiřským huskym, jehož považoval za Waltera. Nakonec se ukázalo, že pes je mazlíček slečny Taylorové Busterové (China Anne McClain). Vzápětí chtěl jeden z trýznitelů Hubieho jménem Pete Landolf (Ray Liotta) vyděsit Hubieho, ale i on byl unesen. Na to už reagoval seržant Downey, který starostovi Bensonovi (George Wallace) navrhoval, aby zrušili Halloween. Hubie si myslel, že za těmi únosy stojí Walter, ale vzápětí bylo vše vyvráceno. Náš hrdina se vydal do rozhlasové stanice, kde se setkal s moderátorem jménem DJ Aurora (Shaquille O'Neal) s nímž přidal další střípky do vyšetřování. Do konce filmu zbývalo jen pár minut a já jsem byl samozřejmě zvědavý, kdo je únoscem a co se s oběťmi stalo. Rozuzlení bylo velmi překvapivé a já ho nebudu prozrazovat, abych vás nepřipravil o ten zážitek. Z dalších roli je potřeba zmínit krásnou Violet Valentinovou (Julie Bowen), která se překvapivě do Hubieho zamilovala a jemu chvíli trvalo, než to pochopil. Když se objevily závěrečné titulky, byl jsem sice překvapen tím celým zajímavým dějem a tajně jsem toužil vlastnit Hubieho úžasnou termosku, ale celkově mne film moc nenadchnul. Zábavy moc nebylo, většinou mi toho otloukána bylo líto a také jsem se moc nesmál. A to je komedie docela problém. Přes některé pozitivní věci jsem tedy byl z této halloweenské noci zklamaný a tomu odpovídá i mé nižší hodnocení. Suma sumárum, komedie Hubieho Halloween ode mne získala dvě dušičkové hvězdy **. () (menej) (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)