Tie roky sedemdesiate...

• Česko Zlatá sedmdesátá (viac)
USA, (1998–2006), 73 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark (viac)

Eric, Donna, Fez, Jackie, Michael a Steven, které spojují radosti a strasti dospívání, bydlí v Point Place ve Wisconsinu. Píše se rok 1976 a parta teenagerů tu společně prožívá celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.  Komediální seriál, jehož děj se vrací do 70. let minulého století, se odehrává od května 1976 do prosince 1979 v Point Place ve Wisconsinu, kde se svými rodiči žije partička teenagerů. Vede je sedmnáctiletý středoškolák Eric Forman (Topher Grace), dále k nim patří jeho přítelkyně ze sousedství Donna Pinciottiová (Laura Prepon), Fez (Wilmer Valderrama), který přijel do Ameriky ze zahraničí na studijní výměnu, Jackie Burkhartová (Mila Kunis) a Michael Kelso (Ashton Kutcher), kteří se spolu věčně rozcházejí a zase usmiřují, a také věčný teoretik Steven Hyde (Danny Masterson). Parta, kterou spojují obdobné radosti i smutky dospívání, se většinou schází u Erika, kde přemýšlejí o životě, o rodičích a o budoucnosti, ale spolu také zažívají celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.

V druhé řadě seriálu se donedávná dětská přátelství hlavních hrdinů navíc začínají komplikovat probouzejícími se citovými vztahy.

Ve třetí řadě seriálu se vztah Erica a Donny zasekne, a zatímco on se snaží uniknout před rodičovskou autoritou, dívčini rodiče pokračují v souboji o její city. Kelso váhá mezi Jackie a Laurie, Hyde nechá jakési sušenky ve Formanově domě - s pozoruhodným výsledkem - a Fez si dá schůzku s Jackie.

Čtvrtá řada seriálu začíná tam, kde skončila třetí: Eric a Donna se rozešli. A ačkoliv to byl on, kdo se rozešel s ní, je z toho Eric úplně na dně. Jackie, když zjistí, že ti dva už spolu nejsou, dá Donnu dohromady s Caseym, což je bratr Michaela Kelsoa. Když otec Jackie zjistí, že jeho dcera chodí s Michaelem, dá jí na vybranou: buď bude mít Michaela, nebo peníze. Jenže ona si nečekaně zvolí Michaela, což znamená, že si musí najít nějakou práci. Brzy ji získá v místní prodejně sýrů, ale jeden z jejích kolegů Tod na ní může nechat oči. A když ji nakonec políbí, Michael zuří. Midge Pinciottiová definitivně opustí svého manžela Boba, který je z toho zničený, ale po čase se v supermarketu seznámí s Joanne a dají se dohromady, i když Donna z toho není zrovna nadšená. A Fez má konečně slečnu: Rhondu!

Pátá řada seriálu začíná tam, kde skončila čtvrtá. Poté, co Donna a Michael odjeli do Kalifornie, se Eric postaví svým rodičům a vydá se za svou láskou, s níž se ve čtvrté řadě rozešel, aby ji získal zpět. Jejich vztah dostává nový rozměr, ale když se neplánovaně zasnoubí, způsobí tím řadu problémů. Hyde všechny překvapí, když uspěje u Jackie poté, co se rozešla s Kelsem. Kelso se snaží najít jinou láskou, ale moc se mu to nedaří a rád by získal Jackii zpět. A Fez se konečně stává mužem!

V šesté řadě seriálu dostane Red Forman (Ericův otec) infarkt poté, co se dozví, že Fez, aby se vyhnul deportaci, se oženil s jeho dcerou Laurií. Jelikož Red nemůže pracovat, má to dost zásadní dopad na finanční situaci Formanových. Tak se Eric rozhodne, že zůstane doma a začne pracovat, místo aby šel studovat na vysokou. A Donna také zůstává doma, protože chce být nablízku Ericovi a chystat svatbu. Kelso konečně pochopí, že Hyde a Jackie se mají rádi a přestane se snažit získat dívku zpět. Namísto toho chce jít na policejní školu, ale jeho životem otřese zpráva, že jedna z jeho známostí na jednu noc je těhotná. Když už to vypadá, že se život Hydea a Jackie vrátil do normálu, objeví se její matka a hodlá si začít románek s Donniným otcem Bobem. Jackie je však rozhodnuta, že tomu zabrání stůj co stůj. A Fez ... sice dělá skvělou práci, ale Laurie tím neoslní, ta má ráda svoji nevázanost.

Sedmou řadu seriálu, jež se točila v letech 2004 - 2005, poznamenal odchod dvou největších hereckých hvězd, Tophera Gracea a Ashtona Kutchera, kteří se vydali za filmovou kariérou. Hyde se setkává se svým biologickým otcem a sestrou, Red Forman si přestane dělat starosti s penězi a otevře si obchod, a Fez se přistěhuje ke Kelsovi, aby mu pomohl pečovat o mimino. Na scéně se vynoří i Midge Pinciottiová, Kelsův bratr Casey a Leo, který nabídne Kelsovi, že se bude starat o jeho dcerušku. Parta se rozroste o nové členy a Donna se promění v blondýnku.

V osmé řadě amerického seriálu už nehrají Topher Grace a Ashton Kutcher, kteří se vydali za filmovou kariérou, i když druhý jmenovaný z něj zcela nevypadl a jako zvláštní host se objeví v prvních čtyřech epizodách, než se Michael Kelso, jehož v seriálu ztělesnil, přestěhuje do Chicaga. Zato Leo se vrací v mnohem podstatnější roli, Donna, která si získala popularitu v rozhlasové stanici, zjišťuje, že vztah na dálku s Erikem nefunguje a začne znovu chodit na rande s jinými. Vyprávění se soustřeďuje na Hydea a Jackie a jejich osobní i pracovní vztahy (Jackie s Fezem a Hydea se Samanthou) a objevují se i nové postavy - Randy Pearson (Josh Meyers), který zaujme Erikovo místo, a Samantha (Judy Tylorová), která v devíti epizodách hraje Hydeovu ženu. V závěrečné epizodě se Erik i Kelso vrátí. (oficiálny text distribútora)

Dumaru

Tie roky sedemdesiate patria k sitcomom, ktoré môžem pozerať stále dookola a nikdy ma nenudia, práve naopak. Genálne zvolená atmosféra 70tych rokov v podaní mladých huličov pod dozorom prísneho Reda Formana spája v sebe nostalgiu časov minulých a peknú dávku humoru. Najmä prvé série sú geniálne, posledné už trochu stagnujú, ale aj tak u mňa jednoznačne za 5 hviezdičiek,,, ()

Rollo_Tomasi odpad!

Dal jsem tomu šanci, viděl jsem několik epizod a opravdu, ale opravdu to není můj šálek kávy. Vtipu je tam tolik asi jako na pohřbu severokorejského diktátora Kim Čong-ila... ()

Mar17cek

Neprijemni herci, Mila jeste nevyzralá... chvili jsem sledoval, ale pak zvitezilo me racio nad tupym ziranim a prestal jsem ten shit sledovat. Za minulost 2 *, jinak by to dostalo okamzite trash ()

Kardio

Sitcomy nejsou můj žánr, ale tohle je geniální. Jeden příklad za všechny: 1$ nakrmí jedno dítě v africe na měsíc, ty vole v tý africe to musí být super. Je to tam levný ()

Lucyyk

Pecka, bomba seriál... Humor , který mi přesně sedí. Když není zrovna veselo, pustím si tenhle seriál a hned je člověku líp. :-) ()

Daninja

Mně se tenhle seriál velmi líbí, postavy jsou příjemné, humor je vkusný a dost dobře si sám sebe dokážu představit ve spoustě scén. Pokud bych to měl říci, k jakému seriálu to má nejblíže, asi bych řekl, že to jsou takoví Přátelé ve věku 17 let. Prostě partička spolužáků (a Fez), kteří spolu tráví čas po škole, pohovku Central Perku z Přátel zde zastupuje pohovka ve sklepě Formanových. Krasavec Michael obstojně zastupuje roli Joeyho, Eric pak přebírá roli vtipálka Chandlera a celé to završuje "typicky holčičí" Jackie jako zástupkyně Rachel. Seriál neklesá ve kvalitě mezi jednotlivými díly, drží si svůj standard. Opening seriálu je úžasný. Pro mě po dvou sériích velmi stabilních 5 hvězdiček :-) Dodatek: Po sedmi sériích stále hodnotím za 5*...70s show se pro mě stal jedním z nejlepších seriálů, co jsem kdy měl tu čest sledovat a jen velmi nerad se s ním budu loučit v osmé sérii :-) ()

jarod13

ZE začátku je to takový nevinný sitcom, ale pak se z něj vyklube skvělá humorem nadupaná párty. Začal jsem se dívat na HBO na jeden díl a říkám půjdu spát....ale ne, hned šel další díl a tak to šlo až do pěti ráno menší maratón....ale mohu všem doporučit..... ()

JAzzeURo

Veselé a příjemné odlehčení ve stylu amerických rodinných sitcomů. Prostě bylo nebylo, kdysi dávno za velkým oceánem... :-) Kelso rulez. ()

beonair

Nevěřil bych, že mi tahle parta bude tolik chybět... Unikátní sitcom, který si dokázál udržet vysokou kvalitu po celou dobu své existence (8 let). ()

BillyBob

Že Ashton Kutcher nemá talent? Koukněte na tohle.... Tady totiž převálcoval úplně všechny. Jinak skvělý seriál, trefný a hlavně vtipný. Herci jsou perfektně vybraní a až na těžce přehrávající Milu Kunis taky skvělý. ()

anomaliana

Je úžasné, že existuje tento seriál. Zachytáva obyčajný život ale je to podané takým neuveriteľným spôsobom, že som sa stala na ňom závislá od prvej chvíle, keď som to videla. Videla som 4 série a som sklamaná, že neviem nájsť ďalšie. Dúfam, že sa mi pošťastí ešte niekde. Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov! ()

Lubino17

Spolu s Priateľmi - NAJLEPŠÍ SITCOM VŠETKÝCH ČIAS !!!!!!! Nič viac sa k tomu nedá povedať, a Fez je najgeniálnejšou postavou hraných sitcomov. Good day ! But Fez? I said GOOD DAY !!!!! :D:D:D:D:D:D HILLARIOUS !!! ()

Eksi

Každý, kto si pozrie aspoň pilotný diel, si pozrie daľšie časti. Sitkom, v ktorom má každá postava svoju úlohu a ovplyvňuje iné postavy, nielen na jeden diel. Zo začiatku seriálu je vidieť, že herci hlavných 6-tich postáv sa dostávali do hereckej formy, no úplne geniálne to prekryli hlášky a situácie, ktorým dodala šmrnc práve tá neprofesionálnosť. U mňa na prvej priečke medzi seriálmi. ()

SIXXteenth

Debil Michael Kelso, egocentrická nádhera Jackie, nestále sarkastický Steven Hyde, smolař Eric, roztomilý ind Fez, krutopřísný Red a sexy stírací zrzečka Donna. Ten kdo dal tyhle naprosto rozdílné charaktery dohromady byl Génius! Navíc v retro prostředí 70´let + chytlavej úvodní song řadí tenhle sitcom do TOP5 nejlepších sitcomů! Donna, you´re so pretty ass!!! ()

papez12

Toto je seriál môjho dospievania, môjho "mládí. Skvelý sitcom, zábavný, fakt ujetý, ale v najpozitívnejšom slovazmysle. Aj keď sa to postupne rozpadlo tá parta, stále ako celok je to geniálny sitcom. Kurtwood Smith aka Red Forman je jedna z najlepších postáv - "Erik chceš vidieť moju nohu v tvojom zadku?!" , "Erik ty idiot" , "Blboune!".... najlepší ! ()

Foof

Srdce mi trhá, dať tomuto sitkomu iné hodnotenie ako 5 hviezd. Pri tejto show som strávil pekných 70 hodín hlasného smiechu, no nemôžem si pomôcť strhnúť jednu hviezdu za poslednú sériu. Tak, ako boli prvé série úžasné, taká zlá bola posledná séria ( až na poslednú časť tejto série, ktorá to aspoň trochu zachránila ). Nikdy ma nejako veľmi neštvala obmena hlavných rolí v seriáloch, samozrejme kým sa to držalo v tolerovateľnej miere, no nanešťastie, Tie roky sedemdesiate zažili snáď najhoršiu zmenu aktéra, akú kedy svet seriálov videl. Josh Meyers bol nevýrazný, suchý a neoriginálny. Vždy keď sa Randy objavil na "plátne", mal som chuť vypnúť prehrávač a nikdy sa nevrátiť k seriálu. Našťastie som odolal pokušeniu hodiť flintu do žita. 4/5 ()

Netflix oznámil spin-off Zlatých sedmdesátých

Netflix oznámil spin-off Zlatých sedmdesátých

11.10.2021

Sitcom Zlatá sedmdesátá patří v Americe mezi jedny z nejpopulárnějších seriálů vůbec. Velké oblibě se těší ale i ve zbytku světa, a tak nyní streamovací gigant Netflix rozhodl, že si objedná spin-off… (viac)

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (viac)

Krásky v hlavní roli

Krásky v hlavní roli

21.02.2011

Pro Raimiho fantasy, komedii o prezidentském upírobijci a televizní Wonder Woman. Takže: Hvězda Mily Kunis rychle stoupá, z rozmazlené fifleny v sitcomu That 70´s Show se rychle vypracovala na… (viac)

Princ a Max – z monitorů na plátna

Princ a Max – z monitorů na plátna

13.03.2008

Drtiči počítačových her se už naučili nedoufat v opravdu kvalitní filmovou adaptaci některého ze svých oblíbených virtuálních potěšení. V této oblasti se opravdu nedá na nic spolehnout. Chvílemi… (viac)