Seriál Normální lidi sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. Connel je ve škole oblíbený a patří ke hvězdám, zatímco Marianne je osamělá, arogantní a ostatním nahání strach. Ale když Connell jednoho dne přijde do Mariannina domu vyzvednout svou matku, která tam uklízí, mezi oběma dospívajícími lidmi se vytvoří podivné a silné pouto, jež se rozhodnou skrývat. O rok později už oba studují na vysoké škole v Dublinu. Z Marianne se mezitím stala královna večírků, zatímco nejistý Connell jen velmi těžko nachází své místo ve společnosti. Romantické drama zkoumá, jak jsou životy obou milenců navzájem propleteny, a jak složitá může být intimita a první láska. (HBO Europe)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (13)

Normální lidi (2020)

Velmi dobrá a věrná adaptace velmi dobré knih. Oba dva herci v hlavních rolích ze sebe vydali co mohli a řekla bych, že se jim to povedlo. Těžko říct, co na to říká člověk, který knihu nečetl. Protože já byla ještě před pár dny v hlavách Marianne a Connella a tak mě občas dokonce rušilo, kolik toho třeba Daisy Edgar-Jones prozrazuje svým výrazem. Ale jasně, že to tak musela hrát, protože pak by většina diváků nechápala už vůbec nic. Takhle mi ale připadá, že spoustě lidem musí v žaludku ležet hlavně Connelle. Btw. Taky v Paulu Mescalovi vidíte probleskujícího Jakuba Štáfka? A taky vás fascinují ženy jako Daisy Edgar-Jones alias mimochodemjsemfaktkrásná? :-) Za mě je to skvěle natočené, dostali to do rukou lidi s citem (teď čučím, že to jsou skoro samý ženský), moc se mi například líbilo, když se k nějaký scéně vrátili a bylo vidět, jak strašně odlišně ji oba protagonisté viděli a prožívali a tak, pokud se na to nedíváte jen jako na podivnou vztahovku, dostanete mnohem víc témat - od rodinných vztahů, přes sociální rozdíly, neschopnosti existovat mimo svou nastavenou bublinu, strachu, k vyhoření a duševním poruchám. A teď jdu hledat soundtrack! ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

Nebyla jsem si jistá, zda si seriál pustit pár hodin po dočtení knihy, ale jo, je to dobrej nápad. :D Je zvláštní koukat na ten samej příběh, s mnohdy na chlup stejnými rozhovory, který jste si ještě nedávno představovali v hlavě s jinými hrdiny. Baví mě to a jen by mě zajímalo, jak to působí na lidi, kteří knihu nečetli a jestli je pro takovýho diváka ten pilot vlastně zajímavej. Marianne jsem si teda představovala úplně jinak, ale tato herečka mi k ní taky sedí. I když mi přijde na tu postavu až moc krásná. ;) ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Oba dva hlavní hrdinové se mi ve svých rolích líbí, a ta křehkost Marianne, kterou umí Daisy Edgar Jones ukázat v tu pravou chvíli (rozhovor o přihláškách na školu), mě prostě dostala. ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Myslím, že Lorainne to shrnula za nás všechny, ne? ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Popravdě jsem si Marianne představovala s tvrdší slupkou a tváří navenek. ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Je zajímavý vidět i něco z toho, co autorka v knize odbyla -> o x týdnů, měsíců později. Na druhou stranu by to tím střihem dostalo úplně jiný tempo. Možná by to tomu svědčilo víc. ()

Epizoda 6 (2020) (E06)

Zatímco v Marianne díky Daisy Edgar-Jones čte divák jako v otevřené knize, u Connella to není vůbec tak jednoduchý. V knize mi přišli praštění oba, i když i tam jsem Connelovi problémy nepobírala tolik, jako ty Marianniny. ()

Epizoda 7 (2020) (E07)

Conelle a jeho zpátečky, neschopnost říkat věci narovinu, aby neztratil tvář a hlavně ten strach mít nad někým moc. Na pěst. :D ()

Epizoda 8 (2020) (E08)

Člověk musí smeknout před "vymazleností" těch scén a záběrů. ()

Epizoda 9 (2020) (E09)

,,Probíjí se se skloněnou hlavou větrem a míří k Lukasovu ateliéru. Lukas má tak světlé vlasy, že jednotlivě vypadají úplně bílé. Občas nějaký jeho vlas najde na svém oblečení, je jemnější než nit." Přijde mi to kapku úsměvný. Ale proč ne. ()

Epizoda 10 (2020) (E10)

Ztráty a nálezy. ()

Epizoda 11 (2020) (E11)

Šílený psycho. Ale díky bohu se nám tady už konečně někdo pochlapil. ()

Epizoda 12 (2020) (E12)

Kolik toho dva lidi musí prožít, než si připustí, že jsou si pro sebe vším. ()

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

07.01.2023

Ne, nezdá se vám to. Pokračování k takřka 23 let starému Gladiátorovi Ridleyho Scotta skutečně vznikne, Scott se k němu vrátí už letos, hned co dokončí svého epického Napoleona, a zatímco o ději se… (viac)