Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

misterz

Malo to pomerne dobre našliapnuté na horor, nad ktorým by si každý obhrýzal prsty. Ani nie tak od strachu, ako skôr od zvedavosti. Ten úvod, čo išli tí turisti kdesi v Tibete na výlet a jeden z nich spadol do jamy, bol priam ukážkový. Totálne to nalákalo a vybudilo všetky zmysly na najvyššiu možnú mieru. Čo? Prečo? Ako? Na tieto otázky som čakal odpoveď a aj ich dostal. Avšak to vysvetlenie bolo až príliš banálne a tiež aj trochu nedomyslené, čo v konečnom dôsledku riadne sklamalo. Ako keby vám dal niekto cukrík s nádherným obalom a vnútri bol zhnitý zemiak. Tiež by som privítal hutnejšiu atmosféru, aby to nebolo len také plynutie deja... Priemer. 60/100 ()

tron

Snežný úvod mi vyrazil dych. Nič som od toho nečakal a možno i preto ma úvodná 20-minútovka rozsekala na malé kusy. Následne sa dej obrátil iným smerom a do atraktívneho mrazivého prostredia sa bohužiaľ už nedostal, ale vďaka sympatickému hrdinovi a scenáru (ktorý je čiastočnou kópiou môjho zbožňovaného amerického Kruhu – ničnetušiaca a voči nadprirodzeným veciam nedôverčivá osoba postupne čoraz hlbšie preniká do desivej urban legend, ktorá zabíja tínedžerov) držala snímka napriek tomu moju pozornosť. Nanešťastie, kdesi v strede začala dosť rapídnym spôsobom nudiť a hoci sa to následne predsa len rozbehlo, už to nebolo ono (nezachránila to ani nepríjemná scéna v lese). Po skvelom začiatku ma monštruózna (na horor) dĺžka (137 minút!) skôr nadchýnala, než odrádzala. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších hororov roka. ()

Juto

Film, ktorý napísal a režíroval David Prior vo svojom celovečernom debute, sa otvára úhľadne vytvoreným a priam efektným prológom, ktorý vytvára dostatočne silný základ pre jeho hlavný príbeh. Režisér Prior si dáva na čas a dovoľuje aure predtuchy, aby obklopila okolie prirodzeným spôsobom, a nikam sa neponáhľa. Jeho neustále strašenie, znepokojujúca atmosféra, okultné prvky a existenciálne témy ešte viac umocňujú náš záujem o príbeh. K zážitku zo sledovania pridávajú ešte zlovestnejšie prvky klinická kamera a  skľučujúca partitúra. Prvá polovica filmu je špičkovo spracovaná. Práve v tej zvyšnej polovici to začína trochu pokrivkávať a zamotávať sa do vlastných predstáv. Herecké výkony sú presvedčivé a James Badge Dale vhodne vyjadruje zmätok, strach a neistotu svojej postavy z vlastnej reality. 6,5/10 ()

Cappuccino

Mrzí ma, že projekt do rúk nedostala Á-čková produkcia s väčším rozpočtom, ktorá by do filmu pritiahla kvalitnejších hercov. Hlavný predstaviteľ James Badge Dale bol pomerne nevýrazný a dlhý čas som si k nemu hľadal cestu. Mix hororových podžánrov ma však od prvého momentu veľmi zaujal a ako fanúšik H. P. Lovecrafta si veľmi cením, že David Prior pracoval s lovecraftovskou hrôzou s entitami z iného sveta, ktoré rozložia ľudské vnímanie reality na malé kúsky. Nevybrúsený B-čkový diamant, ktorého je škoda, pretože ho týmto spôsobom ocení iba menšia skupina divákov. ()

Pilda17

Ač se horor tváří obyčejně, tak není a originalitou jen srší. Jenže udržet pozornost takovou délku je hodně těžký úkol. David Prior si vzal velké sousto na svou prvotinu, ale už jsem viděl horší nástupy. Po kouskách snímek funguje, ale jako celek pokulhává a k dokonalosti chybí hodně. Atmosféra či napětí nechybí, jde o velké klady, ale to celé horor neudělá. S hodnocením jsem hodně na hranici 3-4*, ale jelikož umím ocenit originalitu, tak .. 7/10 = 70% ()

• Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)