Tým se pustí do vyšetřování nehody na staveništi. Zdá se, že stavbyvedoucí ví o oběti víc, než je ochotná prozradit. (Netflix)

agentmiky

Druhý díl z této francouzské minisérie mě opět překvapil, a to hlavně hereckými výkony. Laurent Lucas coby vyšetřovatel opět špičkový výkon po všech stránkách, ale zejména hlavní podezřelá mě překvapila svým realistickým ztvárněním někoho, koho podezřívají z vraždy. Konec překvapivý, v jednotlivých momentech dost silný. Francouzi umí, o tom není sporu. 75 % ()

Anderton

Obvinenie z vraždy vedúcej stavby v rokoch vyzerá dosť nepravdepodobné, ale fakty sú fakty. Tie sa však tiež ukazujú ako skresľujúce, pretože riešenie záhady pádu mladíka z výšky je ešte prozaickejšie ako úkladná vražda. Každopádne žena bude odchádzať z vyšetrovačky, no, proste ako úplne iný človek a príliš jej nezávidím. Implicitne v tom cítiť aj kritiku systému, kde sa ide neustále nadoraz a každodenne sa spĺňajú nereálne termíny. ()

Trevor

Caroline čelí obvineniu, že je zodpovedná za smrť jedného zo stavbyvedúcich výstavby,ktorú ma na starosti jej firma. Viacero svedkov videlo, ako sa s ním pohádala krátko predtým, ako ostal po páde z výšky nehybne ležať na zemi...Seriál pokračuje vo vysoko nastavenej latke založenej predovšetkým na interakcii postáv vo vyšetrovacej miestnosti a najmä vyšetrovateľ Olivier je stvárnený ozaj výborne, rovnako však obvinená podobne ako v prvej časti predvedie veľmi solídny herecký výkon. ()