Sam (Caitlin Custer), mladá žena hledající práci, si všimne nabídky v místním pohřebním ústavu. Kontaktuje tedy jeho správce s příznačným jménem pana Montgomeryho Darka (Clancy Brown) a stává se jeho novou asistentkou. Při společné prohlídce márnicí vypráví pan Dark několik děsivých příběhů z temné historie města Raven's End a těch, kteří v něm zemřeli. (Hernycztek)

PetrPan

Nepočítám-li nedávno zhlédnutý Necronomicon, moc hororových či mysterozních antologií jsem v poslední době neviděl a po The Mortuary Collection mám chuť oprášit dávno viděné či objevit něco nového. Krátké a skvěle vypointované příběhy prostě mají své kouzlo a v této "kolekci z márnice" se všechno povedlo prakticky na jedničku. Od skvělé volby vypravěče v podobě Clancy Browna, přes gotickou atmosféru jeho sídla až po výše zmíněné pointy, které jsou-li povedené, dokážou i jinak fádnější filmovou povídku pozvednout do jiných pater kvality. Pestrá paleta témat od Cthulhu páně Lovecrafta, syrovějšího Schwarzeneggerova Juniora, blízká setkání s ataxií či chůva k pohledání a všudypřítomný černý humor. Celou dobu jsem čekal, odkud na mě vyskočí Strážce krypty se svým ďábelským smíchem. Velmi příjemné hororové pokoukání. Pět černých rakví v krematoriu se otřásá... ()

rollman1

Po dlouhé době výborná, zábavná a celkem krvavá antologie, kde se každý příběh vyznačuje krásným poselstvím a hlavně poctivým vyprávěcím drivem. První příběh je jen taková předehra o tom, že kdo strká nos kam nemá, čeká ho trest. Druhá povídka o chlapci, který záměrně nepoužije ochranu, byla z celého segmentu nejpovedenější a co si budeme povídat, také neoriginálnější. Takže si zapište za uši, že bez kondomu do ženy nelez, nebo něco vyleze z tebe. Další příběh o muži, který už nemá sílu se starat o svou nemocnou ženu je příběhově sice podle předpisů, ale natočen velice hravě a výtahová scéna je natočena s grácii. Nakonec hlavní příběh, který vše spojuje má zajímavý twist, který jsem osobně nečekal a je poctou třeba takovému Halloweenu. Plný počet a to bezkonkurenčně. ()

Kudly4

Příběhy jak ze seriálu Věřte nevěřte, avšak o dost chutnější (sex bez kondomu a jeho následky), brutálnější a propracovanější. Všechny povídky mají něco do sebe, nejvíce se mi zalíbila třetí, o chlápkovi, který má doma nemocnou manželku a dostane návrh, jak se jí zbavit (scéna ve výtahu TOP) Každopádně, nebýt zde výborných Gore scén, byl by to až moc dětinský Horor, takže za to hvězda navíc, ale finále mi moc nesedlo, takže zase jedna * dolů. Slušná hororová antologie, která neurazí, ale vidět po druhé už asi neplánuji, nebo snad ano ? No uvidíme. (412. hodnocení, Full HD) ()

EvilPhoEniX

Vynikající hororová antologie, která patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl možnost letos vidět. Jednotlivé příběhy jsou zasazeny do 50,60,70 a 80 let a oldschool atmosféra je naprosto bezkonkurenční. Příběh se zaměřuje na creepy staršího chlápka vlastnící márnici, ke kterému se přihlásí sympatická blondýnka žádat o práci asistentky a mezitím si vykládají hororové příběhy mrtvých lidí. První nejkratší povídka se odehrává na toaletě, kde se skrývá pěkné monstrum evokující The Thing. Druhá povídka o mladém šovínistovi, který bude tvrdě potrestán za sex bez kondomu. Jeden z nejzvrhlejších a nejoriginalnějších nápadů posledních let. Třetí povídka je o muži, jehož žena je velmi nemocná, začíná být na obtíž a rád by se jí zbavil, ale né vše jde podle plánu.Černohumorné a drsné. Čtvrtá povídka je o psychopatickém sériovém vrahovi dětí, který napadne babysitterku a boj o život začíná. Ještě zde máme nějaké ucelení příběhu, které nabídne jeden nečekaný zvrat. Pro mne perfektní záležitost, kde ani jeden segment nepůsobí navíc, každá povídka je nadprůměrná, skvěle natočená, atmosféricky působivá a hlavně se zde nešetří s gore a praktickými efekty, což mě fascinovalo samozřejmě nejvíc. Úžasná věc, ke které se budu nejspíš často vracet. Příběh****, Akce*** Humor**, Násilí*****, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 9/10. ()

Skeksis

Upečené deti v rúre mám rada aj ja. Hlavne s cesnakom a na rasci. Niekoľko navzájom nesúvisiacich príbehov, niektoré úplne debilné (ale poslucháčka to aj povedala, a rozprávač uznal, čo vlastne bolo tým pádom ok). Pre mňa nebol strašidelný nijaký, ale myslím, že čo sa hororových prvkov týka, tak gradovali. Trochu stupídne a nadnesené, ale no a čo? Ale koniec ma celkom prekvapil. ()