Primal nám nám představí spojení dvou rozdílných světů a vznik jednoho nepravděpodobného přátelství. Lidé jsou na počátku své evoluce. Dinosauři se blíží konci své existence. A přesto mezi člověkem a dinosaurem vznikne přátelství svázané tragédií. Jen spolu totiž mohou přežít v tomto násilném rodícím se světě. (topr harley)

Recenzie používateľa bratr.Milan k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2019) (S01)

V Primal universe bych tedy rozhodně žít nechtěl. Zabij, nebo budeš zabit! Animák plný krve, testosteronu, přátelství a trošky melancholie. Je to taková blbina s cool momenty a animací, kde se může stát cokoli, co tvůrce napadne, může se tu setkat pračlověk spolu s dinosaury, nebo mýtickými příšerami. Chlapácký hrdina spolu s dinosauřicí loví po celé planetě od tropů po arktidu, navzájem si pomáhají přežít a kdyby neměli jeden druhého, dávno by se stali potravou jiné větší, nebo chytřejší potvory než jsou oni. To je celé o ničem jiném ten seriál není, ale stačí to. Líbilo by se mi, kdyby to posunuli o kousek dál, tím, že by to bylo víc realistické, tedy místo dinosauřice, se kterou se pračlověk ve své době nemohl setkat, by to byla třeba vlčice, tím pádem o prvním přátelství mezi člověkem a psem. Případně, když už se tam tedy může stát cokoliv, tak bych se víc odvázal a víc experimentoval s touto premisou, tvůrci se ale drží dost „při zemi“ v mainsteamových vodách. Rozhodně to stojí za zhlédnutí, pokud vám nevadí hektolitry krve a vzduchem létající animovamá střeva. Já jsem to vcelku zvládal, až na některé pasáže a sedmý díl o jedné nakažlivé chorobě, ze kterého mi nebylo úplně dobře. Jo, a vůbec se tam nemluví, tedy téměř ne. Na konci to začíná mít i nějaký příběh, takže jsem zvědavý kam to tvůrci posunou ve druhé sérii. ()

Season 2 (2022) (S02)

Druhá řada staví na předchozí a vyvíjí se dál, rozvíjí ucelenější příběh a zvedá se trochu ze země při které se držela, utrhne se ze řetězu a na chvíli se dostaneme i do pekla. Přesto se mi to po většinu času líbilo míň než předchozí, ale úplný závěr to posunul a pro mě pozvedl. Získalo si mě to po nenápadném odkazu na Gandalfův pád a následné jakoby vzkříšení, i když úplně jinak než v LOTRovi. Tady by celý pravěký příběh mohl skončit, a nebo taky ne, protože tvůrci si lišácky nechávají otevřené vrátka k případnému pokračování. ()