Criminal: Velká Británie

• Veľká Británia Criminal: UK (viac)

Detektivové v londýnské vyšetřovně svádí souboj s časem a pokouší se dostat pod kůži třem podezřelým, kteří jsou obvinění z vážných zločinů. (Netflix)

Recenzie používateľa agentmiky k tomuto seriálu (8)

Criminal: Velká Británie (2019)

Netflix se v tomto případě snažil přijít s něčím, co se na filmové scéně sice objevuje často (žánr krimi), ale ne v takovém typu provedení. Ačkoliv by mě ze začátku nenapadlo, že řešení kriminálních případů jen ve výslechové místnosti může mít něco do sebe, tak ve výsledku jsem byl skoro až nadšen. Jedná se spíše o konverzační drama, ve kterém se ale dává důraz na každou repliku, tudíž si i tak divák v tomto minimalistickém ohledu přijde na své. Nabídne to notnou dávku napětí, herci předvádí víc než slušné výkony a i ty případy se snaží jevit co nejvíce rozmanitě. Fakt z mé strany čistá spokojenost. Uvidíme, jak tomu bude i u jiných zemí, ale segment z UK mohu s čistým svědomím doporučit. Za mě 80 % (více o každé epizodě napsáno u jednotlivých dílů) ()

Edgar (2019) (S01E01)

Zajímavé zpracování kriminálky, kdy se při vyšetřování vražd v zásadě nepodíváme z výslechové místnosti, ale rozehraje se zde slušné konverzační a minimalistické drama. První příběh mě zaujal už jen tím, že zde hraje výborný David Tennant. Scénář napsaný chytře, každý dialog s kamerou zaměřenou buď na detektivy nebo na podezřelého jsem si dost užíval. A závěrečné rozuzlení podpořené údernou hudbou ? Nestandardní, leč účinné a pro mě jako diváka atraktivní zakončení tohoto dílu. Uvidíme, co dál. 83 % ()

Stacey (2019) (S01E02)

Druhý díl sice ve výsledku slabší, ale pořád převládají kladné pocity. To budování atmosféry do bodu mrazu zde hraje pořád zásadní roli. Jenže ta samotná zápletka mě tolik nestrhla jako v příběhu o Edgarovi, přišlo mi to dost prvoplánové a ne tak promyšlené. Ale uznávám, že Hayley Atwell se svým přesvědčivě emocionálně podaným hereckým výkonem mě utvrdila v tom, že slušných 70 % je pořád na místě. ()

Jay (2019) (S01E03)

Třetí a závěrečná epizoda nám nabízí příběh o jednom kamionu a o několika migrantech. Chytlo mě to více než dvojka, možná taky tím, že se v hlavní roli vyšetřovatele objevil detektiv konstábl Hugo Duffy. Hlavně díky němu se třetí díl kvalitou vyrovnal jedničce. Samotná zápletka, kde se hraje o čas a tím i o lidské životy, asi nikterak inovativní, ale ten styl tohoto seriálu vytvoří fakticky i z normálního a všedního námětu neskutečně návykovou záležitost. Za mě dávám 83 % ()

Série 2 (2020) (S02)

Druhá série se poučila se svých chyb a nabídla naprosto delikátní podívanou ve všech ohledech. Každý příběh je okořeněný poctivou dávkou zvratů (zejména díl 2 a 4 jsou u mě na čistých 10/10). Je až k nevíře, jak dokáží filmaři na poli pouhých 40 minut vytvořit tak komplexní zápletku narvanou skrz naskrz emocemi (a to se, dámy a pánové, vše odehrává v jedné výslechové místnosti). A k tomu všemu sympatické obsazení celého detektivního týmu. Jo, tady chci třetí sérii. A to hned! HIDDEN GEM na Netflixu! 9/10 P.S. Pokud po tomto galapředstavení Kita Harringtona v díle číslo 2 bude někdo zpochybňovat i nadále jeho herecké nadání, tak už fakt nevím, co si mám o dotyčném člověku myslet. A Kunal Nayyar mi se svým ztvárněním vraha absolutně vytřel zrak :O ()

Julia (2020) (S02E01)

Ten příběhový zvrat mě dostal :D Z nevinně vyhlížejícího dílu se stala poctivá filmařina s kvalitními dialogy. Za mě 8,5/10 ()

Alex (2020) (S02E02)

A pak že Kit Harrington neumí hrát! Už jeho 5minutový monolog z úvodu dílu mě utvrdil v tom, jaký talent to je! Výborně zpracované téma nařčení ze znásilnění se silným závěrem. Za mě 9/10 ()

Danielle (2020) (S02E03)

To je tak, když máte původně dobré úmysly, ale vaše počínání dopadne nejhůře možně. Druhá řada nabízí konzistentnější podívanou. To britské osazenstvo jsem si za dvě řady nesmírně oblíbil. 8/10 ()