silentname

Z času na čas sa rozhodnem dať šancu filmu, o ktorý už nejaký čas zakopávam. Po toľkom zakopávaní by už bolo možno na čase sa pozrieť, čo sa vlastne pod názvom skrýva. A niekedy som sa takto dočkal skvelých filmových zážitkov. ("Virginia Minnesota" , "Face 2 Face" , "We Are Boats") no v prípade filmu "Rare Beasts" toto rozhodne neplatí. Mám pocit, že film má dobré obsadenie, niekoľko dobrých momentiek a scénok, ktoré ma príjemne prekvapili. No v jadre je tu jeden neskutočne úmorný, pomalý, deprimujúci a hlavne neskutočne neprehľadný a kostrbato podaný príbeh, ktorý ma po chvíli prestalo baviť vnímať. Postavy mi prišli nezaujímavé, situácie nemali dokopy žiadneho ducha a hoci občas sú tu záblesky, kde vidím zaujímavý moment, tak tieto by som napočítal maximálne na mojich dvoch rukách. Z toho tie ozaj kvalitné by som spočítal na jednej. Tak si ich aspoň povedzme. Skvelá scénka je počas svadobného tanca. Jak všetci začnú tancovať a spievať na skladbu "Swoon" od dua Chemical Brothers" považujem fakt za highlight. Je tu scénka, kde sa Pete bude hádzať rovnako o zem ako syn Mandy a vrieskať pri tom. To ma celkom pobavilo. Uznávam. A teatrálna výpoveď Mandy stála tiež za to. Inak však sú tu lepšie momentky a horšie momentky. A realita je taká, že tie lepšie sú okey, no tie horšie sú buď nudné alebo vysoko frustrujúce. Takže nie, na zhliadnutie to odporúčať nebudem. Hodnotenie: D+ ()