silentname

"Virginia Minnesota" bol nakoniec oveľa lepším filmom, než som čakal. Oveľa lepším, než asi všetko, čo som v poslednej dobe videl. Už dlho som chcel pozerať film, ktorý by ma vnútorne dostal do dobrej nálady a mal pocit, že som videl skutočne niečo vynikajúce. Tak konečne som taký film dostal pod ruku. Ďakujem svojmu výberu. Toto je dramédia presne podľa môjho gusta. Je pravda, že sú tu predvídateľné momentky. Je pravda, že budeme mať koniec, aký by sme asi všetci odhadli. No nezáleží na tom až tak veľmi ak je film milý, ak je vtipný, má šarm a má skutočne veľmi veľké srdce, ktoré ho dokáže po celý čas niesť. Tento road-trip film som si užil asi úplne so všetkým. Teda... skoro. Podľa mňa tu máme dve skvelé hlavné hrdinky, ktoré vedú medzi sebou skvelé dialógy. Aj Lyle aj Addison sú podľa mňa uveriteľné hrdinky, ktoré si so sebou nesú traumu z destva. A táto trauma ich celý čas spája a súčasne aj rozdeľuje. Pretože obe majú pocit, že je to všetko vina tej druhej. A hlavne boli deti a nevedeli ako v danej situácii reagovať. Čo je veľmi pochopiteľné. Ich robotický sprievodca v podobe rozprávajúceho kufra (Mister) je podľa mňa absolútne perfektný. Pobavil ma snáď v každej svojej momentke a fungoval fantasticky. Vynikajúco to všetko dopĺňal. Hudba vo filme je podľa mňa tiež skvelá a vie veľmi dobre dotvoriť atmosféru prostredia. Vizuálne je film trošku štandardný, no môžem povedať, že je tu pár pekných momentiek. Takže nemám moc čo povedať. Sú tu len 2 menšie problémy s filmom. V prvom rade mohol mať trošku lepšie tempo. Ten čas s ním plynie trošku pomaly. Osobne si myslím, že keby mal film lepší spád, bol by absolútne perfektným a moja spokojnosť by bola na najvyššej úrovni. A možno by som na konci ešte dokázal viac umocniť ten moment medzi našimi hrdinkami. Je silný a dobre vybudovaný. No možno by pomohlo tomu všetkému objatie medzi oboma hrdinkami. A viem, že neskôr príde, ale v tom momente by pasoval podľa mňa lepšie. Ako celok som však s filmom veľmi spokojný a veľmi rád, že som ho videl. Ak uvažujete nad zhliadnutím, ja osobne hovorím, že stojí za pozretie. Hodnotenie: A ()

• Natáčelo se ve státu Minnesota (USA). (BMW12)