Růže z Bombaje

(festivalový názov)
  • angličtina Bombay Rose

V rušném a pestrém velkoměstě se do sebe zamilují dva snílci. Jejich vztah ale musí projít velkou zkouškou. (Netflix)

Aljak

Vyzeralo to lákavo, a myslel som, že už len samotné indické prostredie je zárukou úspechu, avšak napokon mi to prišlo celé také priemerné. A pritom základ príbehu bol celkom zaujímavý a tá iskra medzi postavami dala dobrý základ príbehu. No napokon mi to prišlo také nerozvinuté, nedostatočné, a celkovo tomu chýbal lepší spád, pestrejší kontext, a aj na dialógoch si mohli dať viac záležať. Čo sa týka animácie, nebol to síce môj štýl, ale napokon sa mi to celkom pozdávalo. 3* ()

Jirka_Šč

Zápletka je rozvinuta slibně, finálně je ale příběh slabší, než se zdá. Škoda, protože sociálních animovaných filmů, které by se zabývaly životem těch úplně nejobyčejnějších (a spíš chudších) lidí, není moc. Tvůrci dali na odlehčení fantazijní sny hlavních hrdinů (což ani nemuselo být - nicméně rozumím, že Gitanjali Rao je na sny zaměřena) a pohled na svět očima růže (což byl výborný nápad). Animace vychází z indické kultury, trpí ale tím, co animace často - když přijde na svět, město a vše okolo, vypadá super, když přijde na mimiku postav, je slabší. ■ Na celovečerní režijní prvotinu dobré. ()