Bill a Ted zachraňujú vesmír

• Česko Pořádné pecky Billa a Teda (viac)

Na poslednej dobrodružnej ceste časom a priestorom musia starnúci rockeri Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) zachrániť svet pomocou svojej hudby a napísať veľký hit, ktorý zharmonizuje vesmír... Zdá sa, že skvelé časy skupiny "Wyld Stallyns" sa skončili, Bill a Ted sa zmierili so svojím spokojným životom na predmestí. Sen o veľkej hudobnej kariére sa však nezdá byť úplne mŕtvy, aj keď ich okolie v to už veľmi neverí. Potom sa však objaví návštevník z budúcnosti a vyzve oboch, aby nasledovali svoj osud a novou piesňou zachránili nielen Zem, ale aj celý vesmír. Chaotické duo sa teda pustí do práce, prizve niekoľko starých známych z minulosti, napríklad Smrť (William Sadler), a hľadá nových hudobných spolubojovníkov. Môžu sa dokonca spoľahnúť na podporu svojich rodín – nič sa predsa nemôže pokaziť, no nie? (TV JOJ)

Spiker01

Celkem mě překvapilo, že jsou americké kritiky poměrně pozitivní, čekal jsem podobný průser jako u Jaye a Tichýho Boba. Patrně v tom hraje svou roli nostalgie, jelikož je tato série ve státech celkem kultovka, osobně jsem o ní ještě možná před rokem neslyšel a doháněl to před nedávnem. Producenti teď musí být celkem nešťastní, že vlivem koronaviru vypustili většinu kin a třetí dobrodružství Billa a Teda nabízejí přes premiové VoD. Rozumně totiž vsadili na znovunalezenou star power Keanu Reevese, kterého teď všichni rádi kdekoliv vidí, i tak si ale nemyslím, že by ve větším množství nahnal lidi do kina bez bouchačky v ruce i v době míru a covid-klidu. Nicméně, nejsem fanoušek tohoto dua, ovšem na časomíru jsem koukl jen dvakrát a upřímně si myslím, že znalci budou i tentokrát spokojení. Jen jich asi v Evropě tolik nebude. PS : Smrťák a Tamara Weaving udělali radost ... 6,5/10 ()

Jaro.Krafcik

Nečakal som od toho veľa a nakoniec aj milé prekvapenie. Jednotku som videl nedávno a drži sa to v jej šľapajách. Nápad s dcérami dobrý, aj celkovo vyber hercov. Škoda že neviem nájsť druhý diel, lebo toto je záver trilógie. Ale aj tak sa to dá pozrieť, novším generáciám ktoré nevideli staršie filmy Bill a Ted. 4* ()

geek.ondra

První dva díly jsou nevkusný hovadiny bez nápadu u kterých jsem nechtěl trávit ani minutu... Trojka je naopak film u kterého jsem to jedno odpoledne zabil docela rád.. je to zábavný, v rámci možností slušně natočený a hravý film ale samozřejmě to stále vypadá jako levná slátanina protože to je levná slátanina ale Reeves a Winter to táhnou nahoru. Nejlepší díl ale další už prosím ne. 4,5/10 ()

Djoker

Věřím, že na přelomu 80. a 90. let mohl podobně naivní přístup fungovat. Tady jsou navíc oba pánové krátce před důchodem, takže jejich tupost moc sympatií nevyvolá. Hodně to však zachraňují povedené dcerušky. Určitě je chybou jít do toho bez znalosti předchozích filmů. Nostalgie by hodnocení jistě pomohla. ()

M.i.k.e

WTF was that?Nevím jestli je moje rozčarování způsobeno tím,že jsem neviděl předchozí dva díly a nebo tím,že je to zkrátka šílená hovadina,ale ono na tom vlastně až tolik nezáleží.Celé to na mě působilo jako by to točil štáb na drogách a to včetně herců (Reevesovo permanentní "Dude" je strašidelné),nemluvě o těžce televizním vizuálu.Vidět předchozí dva díly asi bych byl připraven,ale takhle je to za mě velké zklamání.A to mám dementní komedie stylu Hele vole,kde mám káru docela rád...30% ()

• Když se hlavní postavy dostávají z pekla v dodávce, jedná se o odkaz na původní scénář k prvnímu dílu. Tam měli protagonisté cestoval časem v dodávce, ale ta byla nakonec změněna na telefonní budku. (animaxis)
  • V jedné ze scén z prostředí pekla se objevuje odkaz na obraz od surrealistického umělce Zdzisława Beksińskiho. (Dvorisek)