Bláznivý výlet dvou rockerů časoprostorem. Bill a Ted jsou nerozluční přátelé. Je jim sedmnáct a místo studií se zajímají víc o vlastní rockovou kapelu. Jenže jestliže Ted neuspěje u zkoušky z historie, půjde na vojnu a všechny jejich plány se zhatí. Na pomoc přichází záhadný podivín, který jim nabídne výlet časoprostorem. Setkání s významnými osobnostmi jednotlivých století jim při zastávce v dvacátém století umožní zvládnout zkoušku na výbornou. (HBO Europe)

ScarPoul

Jedná sa o najpohodovejšiu vec akú som za poslednú dobu videl. Skvelé dobrodružstvo Billa a Teda je pre mňa rovnako zábavné ako trilógia o Austinovi Powersovi alebo dva diely Waynovho sveta. Kedže cestovanie časom vo filmovom ponímaní zbožňujem už od čias Back to the Future, mnoho scén mi neuveriteľne ulahodilo. Iste nejedná sa o žiadnu filmovú klasiku a predpokladám, že mnohý skôr krútia hlavami než ako sa smejú, ale ja som sa bavil kráľovsky. To veľké finále s prezentáciou referátu o histórií ma jednoducho potešilo. Ten malý chlapec vo mne kričal absolútnym nadšením. Takéto filmy sa už bohužiaľ v Amerike netočia. Postrádajú totiž tú správnu dávku naivity, potrebnú pre akceptovanie mnohých hlúpostí, ktorá vás ale prinúti si príbeh a postavy zamilovať. Teším sa na Billovo a Tedovo ďalšie dobrodružstvo. ()

Terva

CITÁT - Vítejte v roce 2688. Nebojte, vzduch je čistý, voda je čistá a dokonce i špína je čistá.......... Ale nepředbíhejme, vraťme se o 700 let dřív. Do časů mládí Billa a Teda. CITÁT - Co to smrdí, vole........... Zde uvidíme počátky cestování časem pomocí anglické telefonní budky. Ted a Bill zde praktikují zajímavé cestování časem. Cestování tak říkajíc "k obrazu svému". Stačí si jen pomyslet, že tam něco někde bude a šup - je to tam. Ale také normálně cestují. A to hodně. CITÁT - Někoho si chytíme.......... Referát z dějepisu prostě musí být dokonalý. Naprosto úžasná je scéna "Anglie 15 století" a bitva Billa a Teda o Vesmír. To jsem brečel smíchy (31 minuta) DIALOG: TED - Hej Bille. Jsem Darth Ted!! BILL - Já jsem Luke Bill!! A ty nejsi můj otec!!! TED - S tebou nikdy neovládnu Vesmír!!............ Tahle scéna v brnění je prostě žůžo. Nejhezčí, z hlediska historie, je loupež Johanky z Arku. Příběh má říz, vtip a nese i jakéžtakéž poselství. CITÁT - A pařte, volové!!!!!............... ()

MM_Ramone

Mám rád rôzne variácie na tému cestovania v čase. Či už vo forme klasického sci-fi, horroru, popcorn movie alebo i komédie. Ale "Bill and Ted´s Excellent Adventure" je velice slabý film. Tento snímok ma definitívne utvrdil v tom, že Keanu Reeves je nešikovné herecké nemehlo, ktoré malo sem-tam štastie na dobrého režiséra s dobrým scenárom (napr.Matrix). Inak je to len taký drevený Jano, čo nedokáže zahrať ani jednoduchú úlohu pubertálneho poloidiota. Z toho čo predvádzal v tejto prostoduchej komédii (pri ktorej som sa ani raz nezasmial), mi bolo trápne za neho. A to je poriadne nepríjemný pocit. * ()

ivishka

Ze začátku než se příběh pořádně rozběhl jsem si myslela,že je to další odpad a už kvůli Keanu Reevsovi mě to trochu mrzelo, tak jsem si říkala - přežiju to do konce třeba se to změní...Nezměnilo, ale i tak to bylo celkem vtipné pozorovat ty herce,kteří hráli ty významné postavy v dejinách USA a vůbec celého světa jak běhají po tehdy moderním světě. Obzvláště vtipný mi přišel Napoleon ve vodním světě a Beethoven v obchodu s hudebními nástroji. ()

Nin

Poprvé mě tahle bláznivá komedie nadchla. Jak ji vidím po mnoha letech? Příběh je víc než bláznivý - nedává moc smysl. Hlavní dvojka připomene Beavise a Buttheada. Je zábavná svou tupostí a baví svými přiblblými řečmi. Bill a Ted má působivou zápletku s cestováním v čase a přesto působí trochu obyčejně tím, že nemá bůhvíjak promakaný scénář a vtipy... Na druhou stranu i po letech mi to z nějakého důvodu přijde jako děsně fajn komedie, která skvěle graduje. Hlavní postavy jsou sympaťáci, film má svoje kouzlo a scénky s historickými postavami mě vždy pobaví. (8/10) ()

• Původně měl Alex Winter ztvárnit roli Teda a Keanu Reeves roli Billa. (Vlado666)
  • Bill a Ted představí Rufuse sami sobě, Rufus jim nikdy neřekne své jméno. (Vlado666)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (viac)