Kadiaľ tečie rieka

• Československo A rieka tečie (viac)

V magickom prostredí lesov a potokov Montany vyrastajú dvaja odlišný bratia pod prísnou výchovou svojho otca - presbyteriánskeho duchovného. Ich otec ich od malička vedie k láske k rybolovu a literatúre. Zatiaľ čo starší sa snaží napĺňať predstavy svojho otca, no zostáva iba priemerným spisovateľom a rybárom, mladšiemu rebelantovi neunikne žiadna ryba. Film je príbehom o vzťahu otca a syna, o bratskej i ľúbostnej rivalite o skutočných hodnotách v ľudskom živote v citlivej réžii Roberta Redforda. (STV)

Sejkorka

Předlohou scénáře byla stejnojmenná autobiografická novela Normana Macleana, v níž se autor vrací do doby svého dětství a dospívání v prostředí montanské přírody. Ve své nejslavnější roli se zde představil Craig Sheffer, který ztvárnil postavu dokonalého Normana. Jeho nespoutaného bratra Paula ztělesnil hvězdný Brad Pitt. Snímek vyniká úžasnými scenériemi horské Montany, za což kameraman Philippe Rousselot po zásluze vyznamenán Oscarem za nejlepší kameru. Opsáno z obsahu. Co k tomu dodat ? Mám rád podobné rodinné příběhy. Ne každý dopadne dobře, což je i tento případ. Že Paul dopadne špatně, bylo zřejmé od poloviny filmu. ()

bobstt

Tak trochu dost zbytečný film který je tááááááááááááááááááááááááááááákováhle nuda. Bohužel se i mistr tesař utne a tohle se hodně Robertovi nepovedlo, snad ty ryby byly tak trochu fajn,ale nemůžu si pomoct, čekám čekám a čekám kdy se něco bude dít a furt nic, kdyby jsem byl v kině určitě bych odešel a to jsem odešel v životě jen jednou a to byl film tuším Atomová katedrála. KSČ v režii. Dám 2 hvězdy za Redforda,jinak propadák na celé čáře. ()

PORTER44

Sice krásná příroda,skvělá kamera a dobré herecké výkony ale mě film nijak zvlášť nepřitáhl ,snad proto že nerybařím a film je hlavně o tom a o dospívání a životě dvou bratrů,kde jeden z nich si ho užívá naplno ,herna ,alkohol a ženy a druhý se zamiluje do místní holky takže i tak trochu milostný příběh,na jedno zkouknutí to šlo. ()