Ein Kessel Buntes

(relácia)
Hudobný
Východné Nemecko, 1972, 118x120 min

Účinkujú:

Karsten Speck (moderátor), Lutz Stückrath (moderátor), Gojko Mitić, Marianne Wünscher, Jiří Korn, Karel Gott, Gitte Hænning, Helga Hahnemann, Amanda Lear (viac)

Estrádní show východoněmecké televize (1972-1992), přímým přenosem přenášená do řady socialistických zemí, plná rozmanitých evropských umělců, různých formatů, včetně špiček naší zábavy. V pořadu se objevily i hvězdy světového formátu ABBA, Bonnie Tyler a později třeba Kylie Minogue. (Hadža)

shantim

Vždyť jsme se na to dívali všichni a ať se nám to líbilo nebo ne, tak to bylo pořád lepší než mnohé "zábavné pořady" české televize. ()

Paity odpad!

Pokleslá socialistická zábava z Východního Německa lákala miliony diváků k obrazovkám i v tehdejším Československu. Tak je k tomu potřeba přistupovat. Nic to ale nemění na tom, že šlo o odpad minimálně z dnešního pohledu. ()

miron

Možná se to někomu nebude líbit , ale v naší televizi to byl jediný pořad , ve kterém jste mohli uvidět někoho ze západu. Vždyť každý si rád přivydělá a mezi koncerty v západním Berlíně si odskočily občas i některé hvězdy " zazpívat " dvě písničky (jo a byly tam taky hrozně vychrtlý baletky ). ()

FeroFabus

To nízké hodnocení dávají ti, kteří ten pořed nikdy neviděly anebo se jím líbí ty stupidity, kterými nás zásobují dnes Nova, Prima či Barrandov. Ale vidět v přímém přenosu v70. či 80. letech skupiny jako Abba, Smokie, Boney M či Suzi Quatro nebo Boney Tyller byl opravdu zážitek. ()

dalziel

Čučali sme nato ako blbí a dúfali že sa tam objavý nejaká hviezda zo západu.No čo už veľa iných možností nebolo pri dvoch televíznych programoch. ()

bull!nka

...za celý večer se dalo většinou dívat jen na balet německé televize a závěr s nějakým zahraničním hostem, dost mě štval ten simultánní překlad... ()

Rodin odpad!

Pamatuji se, že v dětství a pubertě jsem se na tohle zábavné a rozmarné dílko, nepravidelně nás navštěvující o sobotních večerech, těšil skoro stejně, jako po mnoha letech na Pythony. Ovšem Pythoni to tak chtěli, že? ()

RedOctober

Tradiční estrádní taškařice Made in German Democratic Republic se mnoha komponenty z spřáteleného východního bloku i západní ciziny, ()

macetoma

Bylo to šidítko. Ale občas se tam mihlo něco zajímavého ze "západu". Nic kvalitnějšího jsme tehdy nechytali, tak co jsme měli sledovat? Dávám symbolickou 1 hvězdu. ()

Salvator

Legendární zábavný pořad z berlínského Paláce republiky přinášel čas od času ochutnávky západní pop music a také spoře oděné baletky. ()

smartkid

většina aktuálních estrád nedosahuje úrovně Kotle Zábavy. Vznáším však podnět k diskuzi: opusťme planou debatu, zda bylo dřív vejce či slepice a zodpovězme, zda bylo dříve Televariéte či Kessel Buntes, Ein. ()

evangelik

...to byly doma vždycky v sobotu protáhlé obličeje "když se zjistilo", že večer je v televizi tahle východoněmecká šou. Pamatuji si, že překladatel nazýval ty 3 chlápky s pračkou co to uváděli "dialektiky" a že se jmenovali Horst, Lutz a Manfréd. Ještě si pamatuju, že tam vystoupil Neckář s písničkou (v němčině) krokodýl Kleofil a ostravské Buřinky s Beruškami s písničkou "My jsme ti ostravští chachaři" v (pravděpodobně otřesném) německém překladu... ()

ToddB odpad!

K tomuhle skvostu zábavy mám několik hlubokých vzpomínek. Za prvé samozřejmě simultání překlad geniálně zparodovaný Českou sodou. Za druhé několik opravdu populárních skupin a zpěváků, které jsme díky EKB mohli tehdy vidět. No a za třetí jeden díl, kde se zpěvačka v dlouhých šatech při svém vystoupení zkoulela z dvacetimetrového schodiště aniž by tím nějak utrpěl plejbekový zpěv. :-D ()