Čističi vesmíru

všetky plagáty

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

MAsakRA

Přišlo mi, že scénář je až zbytečně ambiciózní. Komornější zápletka by tomu slušela víc. Dále jsem měl problém s většinou postav - nebyly mi sympatické a nevytvořil jsem si k nim vztah. I přes krásný vizuál to občas působilo lacině. Hodnotím tak spíše za snahu. ()

Martyrium

Je to také neupratané a zo začiatku veľmi chaotické. Taktiež chvíľku trvá kým si postavy pustíte k telu a pochopíte ich motiváciu. (zrejmá slabina réžie) Kórejčania však vedia aj do takéhoto digitálneho "chaosu" vtesnať nepatetickú emóciu a to sa cení. Hlavne s prihliadnutím na posledné hollywoodske digitálne počiny. Mohlo to byť lepšie, no zároveň to mohla byť aj katastrofa. Kto neočakáva až tak veľa, a vydrží, tak sa ku koncu bude aj baviť. A to aj s celkom sympatickými postavami. Zaujímavé scény a myslienky: Vzťah otca s "dcérou", budúci život na Marse (veľmi trefné vzhľadom na to o co sa teraz pokúša Elon, že by to bol náš Sullivan? :D) ()

MatoPalkes

Kórejský Piaty element. Pustil som si to najmä preto lebo tu hrajú Song Joong-ki z Descendatns of the sun a Kim Tae-ri z Mr. Sunshine ale dostal som zábavnú jazdu celým vesmírom s úplne mega zlatým dievčatkom. Paráda. ()

doom.cz

Váhám mezi třemi a čtyřmi. Povedený vizuál, příběh, který v kostce není úplně blbý... ale kazí ho některé nelogičnosti nebo díry v zápletce, závěrečná Deus ex Machina se taky úplně nepovedla. A do toho infantilní pasáže. Ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Nakonec lepší 3. Těch chybiček tam prostě bylo moc. ()

Norrek

celkem jednoduchá jednorázová záležitost. Je to rychlé, barevné, plné akce a naštěstí se tu takový ten přiblblý humor držel docela při zemi. Místy mi to evokovalo Strážce Galaxie či Elysium, ale žádnou díru do světa to podle mě neudělalo. ()

CreepyJoe

Scifi 100 % | Dobrodružný 70 % | Drama 30 % | asijský patos 50 % | humor 30 % Celkem párádní scifi filmeček, který potěší a neunudí k smrti. Zápletka je zpočátku triviální, ale pak se to komplikuje. Sledovat partičku vesmírných lůzrů, kteří na co sáhnout to poserou je docela sranda, ale ta pravá pak začíná s jejich náhodným objevem. Samozřejmě jedná se o klasickou blockbusterovou zábavu Hollywoodského stylu, takže doporučuji u toho vypnout a nechat se unášet dějem a solidním zpracováním. ()

Stenli3

Musím říct že jsem maximálně spokojen , vizuální efekty, téma na děti + záchrana světa 🙂, nutno podotknout že narozdíl od českých tvůrců je film super. Protože Češi a sci-fi ? Ani omylem to možná přijde až v tom roce 2092 🤣 ()