Čističi vesmíru

všetky plagáty

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

strikeman

Korejské vesmírné scifíčko blížící se úrovni hollywoodské produkce jak po stránce příběhové, tak v rámci finančních možností technické. Pěkná práce :-) 79% ()

Wallis3

Bylo to solidní sc-fi, zahrálo to na city, mělo to pěkný efekty, akční děj se zakomponovaným dítkem, androida, co lovil vesmírný lodě harpunou, bandu popelářů, co si to s navijákama rozdají proti armádě s vyzbrojenýma loděma...no myslím, že každej si tam najde svoje :-) ()

bararich8

Tohle muselo dát spoustu práce dát dokupy, tolik digitálního bordelu více než 2 hodiny v kuse, bez polevení tempa. Zápletka je fajn, akce je divoká až jsem se v tom kolikrát ztrácel. Herecky určitě neurazí. Sice to asi do světa díru neudělá, ale klidně bych uvítal více podobných kousků z vesmíru a budoucnosti - klidně i v seriálové formě. 4* ()

Kingjiri

Ač to tak ze začátku trochu vypadalo, nakonec se ze Space Sweepers nestal jeden z nejzajímavějších bijáků v rámci kinematograficky hubený doby covidový. Důvodů bylo hned několik. Nejmíň nadšenej jsem byl z nejasný cílovky. Některý scény s malou androidkou byly pořádně infantilní (humorem ale i hudbou), nějaký zase příkladně vážný. Dlouhá stopáž si vybrala daň v poodobě několika nudnějších scén nebo momentů. Zklamal mě taky závěr, kterej měl sympatickej náběh na lehce osudový finále, bohužel o pár chvil pozdějc bylo všechno jinak a došlo na klišoidní happy end (proč?!). Střídání korejštiny, angličtiny a francouzštiny působilo docela zvláštně. Velká škoda týhle do očí bijící nevyrovnanosti, protože blockbusterovym vizuálem, zručnou filmařinou nebo charismatickym záporákem bylo nakročeno docela vysoko. Ale moje zkušenost je taková, že ta určitá prazvláštnost a rozpolcenost je nejspíš častym neduhem asijský kinematografie, tři slabší hvězdy. ()

ER

Scéna s "dětským androidem", který může vybouchnout, když si kýchne, mně zaujala natolik, že jsem se na film dodíval. Bohužel jsem se již žádné další takové libovůstky nedočkal, škoda. Jinak jde o svižný film, prolnutý řadou známých motivů, občas humorných (nechybí ani prd). Ale na druhé podívání to není. ()

Maximilianus

Začiatok ma moc nebavil, ale potom sa to celkom rozbehlo. Záporák nič moc, ale posádka bola celkom fajn a príbeh taký lepší nadpriemer. Efekty dobré. 6,6/10. ()

samkko

Ušlo to. Korejci umí jak hrát, tak udělat výborné CGI a celkový vizuál. Příběh je ze začátku dost zajímavý dokut nedojde k mega klišé konci. Co musím pochválit tak jsou fakt výborné charaktery jednotlivých postav, pokaždé když jsou v tom svém vraku (lodi) tak vy máte možnost užívat si s nimi každou vteřinu kterou se buď hádají, nebo si prostě jen nadávají. Snímek má výborné flow a má schopnost, že vás donutí si to prostě užít. Taky musím pochválit jednu emoční scénu která fakt stála za to. Jasně je zde spousta blbostí a zbytečností které snímek kazí, ale co už. Takže jak jsem říkal, kdyby nebylo až přemrštěně slaďoučkého konce, hodnocení bych o hvězdu zvýšil, ale i tak je to docela dobré scifi, které by neměli přehlédnout hlavě fanoušci korejské kinematografie. Hodnocení: PROPERLY RATED 6,7/10 ()

Likan7

Na jednu stranu skvělý vizuál a funkční svět, za který by se nestyděl ani áčkový film z Hollywoodu. Bohužel ta odlehčenost a dětská infantilnost mi vůbec neseděla. Doufal jsem v trochu vážnější sci-fi, ale tohle mi nesedělo. A je to obrovská škoda, ten vizuál a načrtnutý svět je byl bezva. ()

E lan

A mě se tato korejská sci-fi pohádka dost líbila. Slušný scénář, prima hrdinové, nadprůměrné triky, prostě slušný biják👍 ()

Brooks

Roztomilo naivné, infantilne podané dobrodružstvo skombinované s hardcore sci-fi. Tradične iná, ázijsky neuchopiteľná atmosféra, striedanie sebaparodických a dramatických motívov, zopár fajn fanboyovských nápadov, prestrelený záporák, sympatická snaha o veľkolepé finále, stopercentný happyend. Guláš. Medzi 2* a 3* zaokrúhľujem nahor pre celkovú sympatickosť. ()

Felisr

Já bych to spíše viděla na křížence Firefly a Dark Matter. Nadupané dějem, postavy zajímavé, prostě bavilo. A jak to, že tam není mezi herci zmíněn miláček Richard Armitage? I jako hajzlovi mu to sluší ;-) ()

Mamlas

Další teenageří asijská šílenost. Pochválit jde grafiku, která je převážně docela povedená. A když člověk po kvantech popřetáčel všechny ty hyperakční, vesmírné, žvatlací a sociální kokotiny, zbyla tak asi necelá půlhodina jakž takž smysluplného příběhu o partě outsiderů a zloduchovi, zbytek maras. (23%) ()

tkey

Tak tohle jsem vypnul po pár minutách, nekoukatelný jako přenosy z poslanecký sněmovny, když blábolí agent Bureš. ()

MartinTerran

Za mě velmi zdařilá scifárna od Korejců. Příběh dobrý a to by bylo aby šlo o něco menšího než záchranu země, že? Konec až příliš "Americký", ale možná počítají s případným pokračováním. Obsazení dobré a vizuál hezký. Hodnocení: 75/100 ()