Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (54)

Detektív Poirot: Únos premiéra (1990) (S02E08)

Téma mě příliš nezajímalo, mám radši starou dobrou vraždu ve spíš komornějším prostředí. :D Takže tento díl považuji za sice standardně dobrý, leč pro mě subjektivně slabší. ()

Detektív Poirot: Dobrodružstvo Hviezdy západu (1990) (S02E09)

Druhou řadu uzavírá z mého pohledu další slabší díl. Na ženy je tu sice radost pohledět, ale situace kolem diamantů mi přišla zkrátka spíš nezajímavá. Poirot a jeho zalíbení v belgické hvězdě bylo roztomilé. :-) ()

Season 3 (1990) (S03)

Třetí řada začíná první knižní předlohou s tímto belgickým detektivem. Záhada na zámku Styles má opět oproti dalším dílům dvojitou stopáž a to příběhu jen prospívá. Nejvíc se mi líbily díly A co tvoje zahrádka, Tragédie v Marsdonu, Dvojitá stopa (ach, ta láska nebeská), Krádež královského rubínu (Vánoce!!) a Záhada lovecké chaty. Většinu z nich spojuje komorní prostředí, to já ráda. ()

Záhadná vražda v Styles (1990) (S03E01)

Třetí série ale my se vlastně vracíme úplně na začátek! Opět delší stopáž, která Poirotovým příběhům svědčí. Je milé sledovat, jak se všichni přátelé vlastně teprve pořádně poznávají. Záhada na zámku Styles je jak jinak než zapeklitá, připravte si své malé šedé buňky. ()

Detektív Poirot: Osie hniezdo (1991) (S03E05)

Vosy! Díl s výrazným trochu znepokojivým hudebním doprovodem. Některé jistě potěší i módní přehlídka. ()

Detektív Poirot: Tragédia v sídle Marsdonovcov (1991) (S03E06)

Neřekla bych to, ale přece jen se našel díl, který jsem ještě neviděla! A jaké to bylo příjemné překvapení, protože tohle je můj šálek čaje. Prostředí velkého domu a zahrady, duchové a lehce protivný Poirot, krásně ješitný a prostě k pomilování. ()

Detektív Poirot: Dvojitý dôkaz (1991) (S03E07)

Každému, kdo přeje Poirotovi trochu toho pokakanýho štěstíčka, musí dělat radost pohled na tu dvojici. Plus vtipné vyšetřování slečny Lemonové a Hastingse. Chudáka Jappa mi bylo fakt líto, o to víc mě pobavilo, jakej byl drsňák, když na konci nesl náramek.;) ()

Detektív Poirot: Krádež kráľovského rubínu (1991) (S03E09)

Vánoce! To už je u mě hvězda navíc :D nebudem si lhát. Naprosto miluji scénu ochutnávky bonbónů v obchodě i to, jak se Poirot těší na klidné svátky. Spíše komornější případ uvnitř jednoho domu s jednou rodinou (uznávám, o náhody tu není nouze). Vtip přidávají zejména scény s rozmazleným hrubým princem. ,,Dcero zparchantělého velblouda!!" Na tento díl se vždy podívám s chutí. ()

Detektív Poirot: Aféra na Viktoriánskom bále (1991) (S03E10)

Tento díl mi vůbec nesedí a je to převážně kvůli vizuálu. On se vlastně až tak moc neliší, ale přitom jo. Prostě s ním mám problém. Mám problém ho vůbec dokoukat. ()

Detektív Poirot: Záhada loveckého domu (1991) (S03E11)

Mile vtipný díl. Prostředí ve kterém se odehrává je můj šálek čaje, krásně studené a trochu ponuré. Prostě takový podzimní díl. ;) ()

Detektív Poirot: Spona na topánke (1992) (S04E03)

Nástrahy zubařského křesla nepatří k mým oblíbeným dílům. Nějak se do něj nemůžu nikdy pořádně ponořit. Každopádně je tu k vidění mladý ušatý Christopher Eccleston. ()

Žltý kosatec (1993) (S05E03)

Standardně dobré. Škoda jen, že jsem si celkem nedávno osvěžila knihu Dům na úskalí a proto mi došla finální zápletka. Protože jsem věděla, jak to určitě nebude. :-) ()

Season 6 (1994) (S06)

S šestou řadou nešlápnete vedle. Čtyři kvalitní díly, se stopáží, kterou si zaslouží a jako vždy skvělým panem Suchetem. Navíc tu nechybí žádný z jeho přátel - kapitán Hastings, slečna Lemonová a inspektor Japp. ()

Detektív Poirot: Vianoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Velmi příjemný díl, prodchutý vánoční atmosférou a s velmi zapeklitou vražednou záhadou. Pan Suchet tentokrát v kombu s Philipem Jacksonem alias inspektorem Jappem. ()

Vraždy na Hickory Road (1995) (S06E02)

I když uznávám, ze je to dobrý díl, parta studentů mi zas až tak nesedla. 3,5* ()