I napriek rade Poirota nezúčastniť sa tohto bláznivého výletu, je Jacqueline De Bellefort na výletnej lodi na Níle. Má zlomené srdce a v hlave jediné: byť v pätách svojho bývalého snúbenca a jeho novej bohatej ženy. Keď je žena nájdená mŕtva, Jacqueline má perfektné alibi. Bola zamknutá vo svojej kajute, aby sa vyhla útoku svojho "ex". Poirot podozrieva jedného z pasažierov, ktorý mohol mať motív. Napätie však postupne prekračuje únosnú mieru potom, ako sú nájdené ďalšie telá. (STV)

kavralajka

Tenhle příběh od madam A.CH. mám, ze všech zfilmovaných, které jsem viděl, nejraději. Vždy, když mám příležitost, se na něj rád podívám. ()

hypnos11

Další skvěle vypointovaný příapd, kde ale pachatelé i přes zdánlivě dokonale promyšlenou vraždu až příliš spoléhají na náhodu (např nemohou dopředu vědět, že se Simonem poté, co jej Jackie střelí do nohy, nikdo nezůstane; že při zastřelení Salome Otterbournové nikdo ihned nevyběhne z kajuty za vrahem - plukovník je přece voják, a přesto se zmůže na holé nic). I přes tyto drobné nedostatky jde o vynikající příběh, který tu je dobře obsazený (Emma Griffiths Malin, samozřejmě Emily Blunt) i natočený ()