Bumfights 2: Bumlife

všetky plagáty
Dokumentárny / Reality-TV
USA, 2003

Kusko.t2

„Upozornenie: Tento program obsahuje prvky násilia, sprostý slovník, nahotu a preto je určený len pre dospelého diváka. V ostatnom prípade sa dôrazne odporúča schválenie dospelou osobou. Produkcia sa nijakým spôsobom nepodieľa na podpore činností osôb v programe prezentovaných. Násilie je zlé, áno. Účelom tohto videa je len prostredníctvom satiry poukázať na stále rastúcu epidémiu chudoby, násilie, závislosť na drogách a nedostatok vzdelania. Prosíme, nič podobné z obsahu tu zobrazeného doma neskúšajte.“ K titulnému oznámeniu, ktoré sa ako výstraha nachádza pred samotnou kompiláciou u každého dielu nie je žiaden dôvod sa vyjadrovať. Tvorcom to aj tak bude veriť len málokto. Čo sa týka samotného obsahu dokumentu musím konštatovať, že ma pozitívne prekvapil progres, ktorý sa podarilo dosiahnuť. Nefunkčné a trápne scénky sa podarilo nahradiť už o poznanie hravšou ale zato stále jednoduchou formou pouličnej zábavy zo stoky amerických super hrdinov. Nahrané, zinscenované, miestami snáď aj improvizačne reálne scénky so zanedbanými občanmi sú opäť dávkované na striedačku so zábermi pouličného násilia. Medzi najväčšie novinky v porovnaní s o rok starším vydaním by som zaradil napríklad kontroverznú „reklamu“ na značku Bumfights v miestnych TV programoch a použitie zopár známych záberov, ktoré si produkcia požičala z výberu shockumentov. PS – ak som dobre videl, tak v parodickej scénke odkazujúcej sa na program MTV CRIBS som zahliadol v bunkri bezdomovca aj perlivú Mattonku. ()