Film ponúka pomerne jednoduchý príbeh - Jane prichádza z Francúzska do Anglicka, kde chce prerušiť tehotenstvo. Tu sa zoznámi s mládencom, ktorý by bol schopný aj ochotný zmeniť jej život. Citlivé dievča však nechce byť nikomu na ťarchu, nevie prekonať predsudky a volí si radšej rozchod. Režisér Bryan Forbes vytvoril drámu lásky, ktorá má veľmi dobrý profesionálny filmový štandard s povestnou anglickou dôslednosťou. (curunir)

dopitak

Upřímně? Dlouhé, plné banální dialogů, s tuctovou zápletkou, plně zapadající mezi filmy tzv. série kuchyňského dřezu, dlouhé. To už jsem vlastně říkal. Za zmínku kromě pohledné Leslie Caron stojí snad už jen "roztomilý černoušek" Brocka Peterse. ()

danecek24

21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Leslie Caron + nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný (zahraniční) film - Velká Británie ()

kaylin

Docela dobré, silné drama, kterému trochu chybí k dokonalosti, a to především ve scénáři, jenž má velmi dobrý rozjezd, ale který se následně trochu utopil sám v sobě. Mohlo to být ještě lepší lidské drama, ale ke konci už trochu ztrácíte zájem zjistit, jak to vlastně celé dopadlo. I tak je hlavní postava skvělá. ()

• Herečka Leslie Caron za svoj výkon získala okrem nominácie na Oscara aj ocenenia BAFTA, Zlatý glóbus a Laurel. (curunir)
  • Brock Peters se stal prvním černým hercem v roli, pro kterou nebyla důležitá barva kůže. Stejně tak dobře se v této roli mohl objevit i běloch. [zdroj: Guinnesova kniha filmových rekordů, 1995] (dopitak)