Komédia, ktorá si uťahuje z kriminálok, ktorých sú dnes plné televízne obrazovky. Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná už z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie. Na scéne sa objavuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyňa Skálová (Hana Vagnerová) a detektívi Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákom (Lukáš Příkazký). Úloha, ktorú dostali od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský), je jasná – vyriešiť vraždu Starablažkovej. Kriminalisti o obeti postupne vypátrajú, že úspešne vydierala, a preto sa jej niekto zbavil. Veľa stôp však nemajú a majorovi Prubnerovi navyše šliape na päty jeho nadriadený plukovník Drátek, ktorý mu dá na vypátranie vraha len týždeň – teda sedem dní! (Continental film)

Hopeman

Statečně skoro do půlky, ale pokud Vás to má bavit tak pěkně rychlou malou lobotůmku...pak hezky polenem z jedný druhý strany po květáku, až se Vám sníží IQ o polovinu a tehdy se budete náramně bavit ....bohužel pokud máte vyspělejší mozkovnu , tak se obávám že nepomůže ani třískání zlatejma stránkama během sledování tohoto díla....ta jedna hvězda je za pěkný baby.....jinak ztráta času....doslova ()

Kozlowski8

Nepodařený pokus o parodii na české krimiseriály. Devadesát procent obsahu jsou absolutně hloupé až stupidní dialogy a výjevy, těch zbylých deset procent přináší jakous-takous zábavu, humor a vtip. proto uděluji 10%. ()

Pan.Antonin

Já se teda přidám k té menší polovině lidí, k té které se film líbil. Bylo to za mě velmi příjemné překvapení a dobrá zábava. Možná je to díky mé oblibě parodií, nebo faktem, že jsem od toho nečekal žádnou oscarovou filmařinu, ale bral jsem to jako neškodnou srandu. A tu jsem dostal. Dobrý slovní humor, plno vtípků, kvalitní herecké výkony a zajímavé postavy. Sice by tomu slušelo více akčních scén a bylo by lepší kdyby v parodii na kriminálky nehráli ti samí herci jako v oněch parodovaných kriminálkách, ale chápu, že v omezených českých podmínkách je velmi složité tyto věci splnit. Stejně jako u každé komedie (která není vyloženě katastrofální nebo výjimečně vynikající :-D) záleží jen na vás, jak vám podávaný humor sedne. Mě sedl výborně, dávám silné čtyři hvězdy a pokud nenajdu v nejbližší době nějaký lepší český film z posledního roku (o čemž velice pochybuji, protože své další favority Smečku a Princeznu zatím nemám k dispozici), hodím tomuto snímku, jenž si podali jak místní kritici, tak Spáčilová, Fila a spol., hlas v rámci ceny filmových fanoušků Českého lva. ()

Kinison

Marně pátrám v paměti po českém filmu ve stylu Žhavých výstřelů, Bláznivé střely a podobných parodií (kromě WC40 atd.). Plánuji dětem stáhnout nějaké Zuckers/Abrahams komedie, protože evidentně s tímto stylem humoru nepřišly do styku a byly zpočátku poněkud zmatené a nevěřili, co a proč se na plátně děje. Ale ve finále jsme se všichni dobře pobavili a rozhodně se na to někdy podíváme ještě jednou, čekal jsem větší "odpad" podle hodnocení tady. Líbilo se mi dobré herecké obsazení (Dejvice) a několik fakt dobrých ftípků. Děj nemá smysl komentovat, kdo si dnes pamatuje, o čem byla vlastně Bláznivá střela? Já si pamatuji hlavně: "Hezkej bobr!". Odtud si budu pamatovat: "Ty se ani neotočíš, když s Tebou mluvím a něco si čteš?! Ty seš takovej sobec!" "Tady máte můj telefon. Na druhou stranu jsem vám napsala, kde mě najdete." Víc takových! ()

Infalín

Aby parodie fungovala, nemůžou být blbí úplně všichni. Když už se tvůrci rozhodli "inspirovat se" Bláznivými střelami, měli si z nich vzít k srdci i tohle. Chvílemi se z toho stává spíš Kameňák. Vtipné momenty ve filmu určitě jsou, ale celek působí jen jako sled rychlých fórků, které nemíří na kriminálky, ale jen na lidskou tupost a doslovnost. ()

Ironhead

Pokus o českou absurdní komedii, který ale nebyl ani trochu legrační... naopak, čirá trapnost z toho stříkala každým coulem :oT A to tu byla řada mých opravdu oblíbených herců... jenže timing "vtipů" byl tak nějak úplně mimo a i to vykradené, co mi jinde legrační přišlo, tak tady legrační nebylo. :oT ()

0kozel

Uff tohle je hodně špatný. I parodie se musí umět udělat. Chtěl jsem dát odpad, ale dávám jednu *, protože herci se snažili. ()

Brenda.Ch

Čekala jsem hodnocení nejméně tak 52 %. Protože se jedná o parodii, a to celkem vydařenou. Ze začátku velmi vtipnou, postupně fórečky ubývaly, ale i tak oceňuji kladně tento dobrý pokus o parodii typu Bláznivé střely. Pobavilo mě to, herci dobří, určitě se na to podívám znova. Podle mě by z toho mohl být i dobrý sitkom, profilace hlavních postav k tomu přímo vybízí. ()

tchempi

Kdyby dnes někdo natočil němou černobílou grotesku, byť výtečnou, bylo by to mimo mísu. Nebožtík je stejným případ. Kdyby ho natočili před 40, 50 lety, byla by to pecka. Bohužel nenatočili. ()

Saxos

Nějak nám ty komedie nejdou. Klady: smích byl, ale pohrdavý, tohle jde sledovat snad jen pod vlivem omamných a psychotropních látek. Závěr: nedoporučuji. ()

De.lilah

Bavila jsem se pomerne nadmerne. Cely kino se bavilo pomerne nadmerne. Muj osobni nazor je, ze na ceskej film, notabene Nova film, to bylo super. Nepostrehla jsem slabsi misto, bavila jsem se celou dobu. 5 hvezd!! "Nechcete káááávu?" ()