Erotikkuna kankei

• Japonsko エロティックな関係 (viac)

Arkanoid

Wakamatsu tu má hviezdne obsadenia: Keia Satóa známeho z Onibaba a Seppuku a Takeshiho Kitana, s ktorým už spolupracoval na sklonku šesťdesiatych rokov v jednom zo svojich najlepších filmov Yuke yuke nidome no shojo. V remaku Hasebeho filmu hrá samozrejme aj Yuya Uchida v hlavnej úlohe. Videl som 99 min. verziu. Film uvádza žena vo francúštine. Nejaká politička totiž hovorí o fiktívnej rivalite medzi Francúzskom a Japonskom a dá sa nad tým minimálne usmiať. Detektív Kishin zle strieľa a nevie sa ubrániť žene na jude, jeho asistentke však tieto veci idú. Okrem detektívnej kancelárie robia aj tour guide, inak by neprežili. Veľmi komická je snaha Japonky udržať neustále potajme fotiacich Japoncov v jednej lajne. Ako prvý klient detektívnej kancelárie prichádza Okuyama v podaní Takeshiho Kitana. Femme fatale je tu hraná mulatkou a nie Japonkou. Vtip filmu mi sadol viac, ako v origináli. Sledovačka ale nudí. Okoyamova štedrosť voči Rie nudí, je zbytočne zdĺhavá a dala by sa možno aj celá vypustiť. Wakamatsu hýbe kamerou prvýkrát asi vtedy, keď Rie nachádza v noci Kishina sediaceho v ich obľúbenej kaviarni. Z formálneho hľadiska poteší synthpop po výstreloch na Okoyamu, ktorý výstrely svojím zvukom imituje. „Nešťastné“ vraždy vydieraných mužov nudia, keďže sú všetky ako cez kopirák. Oproti Hasebeho originálu sa tu výrazne okresali sexuálne predstavy hlavného hrdinu o jeho femme fatale, myslím aj, že u Hasebeho bol aj sex s moletkou, ktorý tu nie je. Záver sa odohráva na inom mieste, ako Hasebeho film. Ten si vypomohol len s domom plnom dôkazom a komplickou, Wakamatsu sa v dome zastavil veľmi krátko a pokračoval prenasledovaním auta s Loren ku vínnym pivniciam/skladom s poschodovými lešeniami, ktoré neponúkali síce žiaden prehľad ohľadom strieľajúcich útočníkoch, ale zato dosť zábavy, v ktorej dokonca Kishin pod stresom dokázal nepriateľov trafiť. Ostáva tak dojem béčka, hlavne kvôli neatraktívnemu príbehu a hlúpemu hlavnému hrdinovi. Formálne nie je veľmi čo komentovať. ()