Devítidílný seriál Jaroslava Dietla o pitné vodě a lidech kolem ní je snad trochu romantickou představu o vodohospodářích a jejich životě. Seriál natočil pro Československou televizi Ostrava František Mudra. Tehdy bylo zapotřebí ukázat divákům člověka silného, zásadového a zoceleného, který neustupuje přívalu problémů. A i když ztratí rodinu, stále se znovu staví na nohy. Devět dílů seriálu se soustřeďuje na soukromý život hlavních postav, řeší se partnerské konflikty, rozpady rodin apod.

Pavel Nový hraje hrázného Jana Palyzu. Jeho postava není jednoznačně ani kladná, ani záporná, i když převažují kladné vlastnosti. Jana Krausová ztvárnila roli Ivany Opatové, Palyzovy přítelkyně a svobodné matky, právě ona je dost nevyrovnanou osobností v partnerských vztazích. (Česká televize)

Recenzie používateľa Winster k tomuto seriálu (8)

Velké sedlo (1986)

Rozhodne zajimavy a koukatelny serial, ktery ma hodne svetlych momentu. Herecky je to zvladnute taky dobre. Prvni dily se mi libili moc, je v nich takova krasna atmosfera s par lidma co si zijou klusek od prehrady a uzivaji si kras zivota v pracovnim tempu. Druha cast je uplne jina, nekde v pulce se to zlomi a vesele sceny  detské mini vsuvky a takova ta vsudy pritomna radost se vytrati. Je az s podivem proc dojde k takovemu zlomu a takové to těšení, že si to pustim tam uz skoro neni...Čtyři hvezdy za herce a napád. Nevim proc je zde v popisu Palyza hodnocen jako jednoznacne nekladna postava, protoze jednoznacvne kladna je. ()

Útěk (1986) (E01)

Novy vyráži! jandak nabaluje...aneb kdo nema rad prehradu a nesetri vodou tak bude koukat! ()

Lov (1986) (E02)

Trosku me prekvapil uz prvni zaber, kdy se obyvatele prahradova seznamuji s lidmi co už tam urcite nekolikrat byli...:D nejlepsi je v toma jandka s jeho kecama at si nekdo necinta na pentli. ()

Štola (1986) (E03)

Jandak ma na vsecko odpoved :D Prehrada je proste misto netusenych moznosti. ()

Prsteny (1986) (E06)

Novej to fakt dost táhne... ()

Ponor (1986) (E07)

Ivana jede. ()

Nebezpečí (1986) (E08)

Trosku se nam tam vytráci to co tam bylo...Hraznyho a legracek z prvnich dilu co uz tam nejsou je mi lito. Cim dal vic se mi libi linka pana Holého. ()

Povodeň (1986) (E09)

Smutny konec serialu, ktery se v prvnich dilech nese ve znameni radosti, zabavy a ukazky prace a lasky k prirode v casti druhe je to cim dal smutnejsi zalezitost a opravdu tento "obrat" je spis k horsimu vytraci se i ucast deti v pribehu. ()