Devítidílný seriál Jaroslava Dietla o pitné vodě a lidech kolem ní je snad trochu romantickou představu o vodohospodářích a jejich životě. Seriál natočil pro Československou televizi Ostrava František Mudra. Tehdy bylo zapotřebí ukázat divákům člověka silného, zásadového a zoceleného, který neustupuje přívalu problémů. A i když ztratí rodinu, stále se znovu staví na nohy. Devět dílů seriálu se soustřeďuje na soukromý život hlavních postav, řeší se partnerské konflikty, rozpady rodin apod.

Pavel Nový hraje hrázného Jana Palyzu. Jeho postava není jednoznačně ani kladná, ani záporná, i když převažují kladné vlastnosti. Jana Krausová ztvárnila roli Ivany Opatové, Palyzovy přítelkyně a svobodné matky, právě ona je dost nevyrovnanou osobností v partnerských vztazích. (Česká televize)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (3)

Velké sedlo (1986)

Tento seriál jsem si jako velký fanoušek přehrad, co má krásné vzpomínky na dovolené u nich, šetřil A dlouho se na něj jenom těšil. Mám rád seriály, které nám přiblíží nějaké specifické prostředí (Velké sedlo vodohospodáře, Dobrá voda koňáky, Druhý dech jezeďáky, Okres na severu okresní tajemníky, Plechová kavalerie kombajnéry) a tady jsem tedy očekával, že to bude přesná trefa pro mé divácké choutky. Jenže jsem se dočkal nudy tak nesnesitelné, že jsem to zabalil po druhém dílu. Tak si zkuste představit, jak velká nuda to musí být, když jsem pár týdnů předtím bez problémů zvládl seriál, který přes 10 dílů řešil to, že v prvním díle odvolal soudruha ředitele podniku a v dalších 9 se řešilo, jak ho instalovat zpátky). I přes hezké exteriéry a dobře natočené prostředí přiřazuji tuto vztahovou nudu převlečenou za tematický seriál svým hodnocením kamsi k papundeklovým seriálům současnosti. ()

Útěk (1986) (E01)

Na seriál jsem se jakožto velký fanoušek dovolených u přehrad (já vím, tahle byla spíše na zásobárnu vody k pití) těšil, ale po celý díl jsem jenom čekal, až se stane něco zajímavého. ()

Lov (1986) (E02)

Nedá se nic dělat. Nuda dosáhla takových rozměrů, že po druhém dílu končím. V podstatě mě zaujal jen neodolatelný playboy Jandák a nerudný dědek Holý, kterak nekompromisně setřel svou snachu, jinak se neděje vůbec nic, co by stálo za řeč, a neobjevuje se jediná postava, která by vyvolala nějakou emoci. ()