Naši kluci

• USA Our Boys
všetky plagáty

V létě roku 2014 jsou tři židovští mladíci uneseni a zavražděni ozbrojenci Hamásu. Izrael je šokován, otřesen a rozlícen. O dva dny později je nalezeno upálené tělo palestinského teenagera z východního Jeruzaléma v lese na západním okraji města. Simon, agent izraelské bezpečnostní služby Šin Bet, se v následujících dnech pustí do vyšetřování případu, zatímco rodiče zabitého chlapce podstupují dlouhou a strastiplnou cestu za dosažením spravedlnosti a útěchy. (HBO Europe)

nudnik

Prosím, změňte chybný údaj v obsazení - v seriálu nehraje herečka Ronit Elkabetz, která byla v roce 2019 už tři roky po smrti, ale herec Shlomi Elkabetz! ()

Morb

Proč je tenhle seriál naprosto skvělej: Nejde ani tak o příběh, herce nebo snad o scénář. Tenhle seriál je celkem lineární a žádnej výraznější zvrat se v průběhu neodehraje.Co je tady ale jedinečný, je prostředí, ve kterym se děj odehrává. Komunita ultra-ortdoxních židů je pro většinu diváků neznámá. Pokud disponujete alespoň základním kritickým myšlením, nemůže vám uniknout podobnost mezi teroristama na jedné či druhé straně a zároveň absurdita náboženství. Co je na tomhle skvělýho j e, že vám to necpe žánej názor, ale jen zprostředkováva fakta syrovym způsobem ()

trasprd

To je opravdu hodně kvalitní počin. Není tam prakticky žádné násilí, příběh nemá žádný velký "hollywoodský" spád, přesto je to napínavé jako malé gatě. Zajímavé je pochopitelně i samotné téma a prostředí. Izrael v poslední době ve filmové a seriálové produkci skutečně válí. ()

Aguirre

Pamatam si, ako som o pripade cital v novinach. Vrazda a pomsta. Bolo to sokujuce aj na Izrael. Serial je fakt skvely, ukazuje aj zaujimave detaily z oboch kultur. ()

vecnevysmata

Celkem průměrná detektivka, nebýt pro nás exotického prostředí Izraele a také toho, že případ se skutečně stal. Chápu, že pro Izrael se jedná o palčivé téma izraelsko-palestinských vztahů, kde ocení všechny detaily, nicméně pro nás ostatní je desetihodinová délka téměř neúnosná a poloviční by bohatě stačila. Řeč státního zástupce v poslední epizodě je top moment. ()

mdf

Sice momentálně velmi aktuální,kdy Hamas brutálně napadl Izrael raketami a hlavně pozemním vražděním civilistů.Asi šest dílů,bych sestříhal do jednoho,protože jinak je to neuvěřitelně nudné a u tahané.Je to takové vyšetřování zmizení tří židovských kluků a následně zabití arabského kluka,jako odplatu.Nevím,ten židovský svět je fakt úplně jiný,jejich zvyky,to neustálé kývání,jako v nějakém záchvatu....na druhé straně  Alláhu akbar,fanatismus,nenávist........zajímavost na závěr....na uzemí Pásma Gazy nikdy v minulosti žádní palestinci nebyly.To je místo,kam celý svět jenom posílá peníze,sami nic neprodukují,nic nevytváří...jinak by chcípli hladem. ()