Láska je láska: Generácia Q

• Česko Láska je láska: Generace Q (viac)
USA, (2019–2023), 25 h 4 min (Minutáž: 44–61 min)

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Kate Moennig, Jacqueline Toboni, Sepideh Moafi, Rosanny Zayas, Stephanie Allynne, Freddy Miyares, Carlos Leal (viac)

Průkopnický dramatický seriál Láska je láska zásadně ovlivnil celou generaci a tento podzim se na HBO vrací jeho napjatě očekávané pokračování s názvem The L Word®: Generation Q. Ve svých původních rolích se opět představují Jennifer Bealsová, Kate Moennigová a Leisha Haileyová, spolu se zcela novou skupinou rozmanitých postav z LGBTQIA+ komunity, zakoušejících lásku, žal, sex, nezdary a úspěchy v LA. (HBO Europe)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (32)

Last Call (2021) (S02E10)

Krásné finále, všechno to do sebe zapadlo jako puzzle. Pokud bude pokračování, bude to paráda, pokud jen, zůstane dobrý pocit z prožitého. ()

Season 3 (2022) (S03)

Jako celek mi 3. série v celku sedla, opět byl dopřán prostor pro romanci TiBette, postupně se vracely staré známé tváře z původního seriálu jako Daniel Sea nebo Rose Rollins. Došlo i na muzikálový a sitcomový díl. Byl čas na Halloween i Thanksgiving. A celkově tvůrci TLW si konečně vytáhli hlavu z prdele a omluvili se trans komunitě, které udělali medvědí službu v původním seriálu. Ty dvě dekády byly dlouhou cestou, během kterých se i lesby naučily, že celé LGBT+ spektrum si zaslouží respekt a není to jen o nich nebo gay mužích. ()

Vloni (2022) (S03E01)

Už to skoro vypadalo, že se nedočkáme, ale rok a měsíc uplynul jako voda a i ve světě GQ se posouváme o celý jeden rok kupředu. První díl je rozkoukávací, zjišťujeme, kdo s tím teď sdílí lože a kdo naopak nesdílí... Tina & Bette jsou na obláčku, přesně jako před 18 lety. Krásné. ()

Doprava v Los Angeles (2022) (S03E02)

Nejklasičtější lesbická romance moderní televize vyvrcholila. Neskutečně dojemné, zejména pro diváky původní série The L Word. ()

Vědomostní soutěž (2022) (S03E03)

Miluju novou romanci Rosie O'Donnell, neskutečná zábava. ()

Poslední, kdo to ví (2022) (S03E04)

Halloweenský speciál? Splněný sen. A navíc se vrátil Daniel Sea a spolu s ním vzpomínky. ()

Pod zámkem (2022) (S03E05)

Tenhle díl mi hodně pokazily oficiální titulky na HBO, protože nepochopit v LGBT+ seriálu, že když je někdo they/them, tak to rozhodně nepřekládáme jako she/her. Stejně tak už není rok 1990 a ty reálie z každodenního života jako tupperware už prostě mají zastoupení i na českým trhu a není nutné to překládat jinak. Jinak paráda, libí se mi, jak Angie zraje a jsem zvědavá, jak dopadne Shane. ()

Otázky pro vesmír (2022) (S03E06)

Muzikálový / sitcomový díl. Paráda :) Klasické řešení těch největších krizí v seriálech. Už od dob Xeny tohle na mě funguje. Čb sitcom stejně chytrý jako ve WandaVision. A navíc se vrátila Erin Daniels. Nádhera. ()

Krabičky (2022) (S03E07)

Sophie se nám emancipuje, Alice zvažuje návrat k Tomovi. Všechny ostatní problémy jsou takové dospělácké, Angie prozkoumává svoji sexualitu s učitelem tvůrčího psaní, Carrie do toho praští s Misty na bowlingu. Málo afér, málo dramat. ()

Kvalitní čas s rodinou (2023) (S03E08)

Speciální díl věnovaný Thanksgiving. Takže nesměla chybět jedna žádost o roku a malé rodinné tajemství z rodiny Finley. Je fajn, když i definitivně pozitivní L drama reflektuje tu nepěknou stránku L problematiky na americkém maloměstě. ()

Klid před bouří (2023) (S03E09)

Pořad Alice je zrušen, ale díky tomu je prostor pro první hostovačku Rose Rollins. ()

Kupředu hleď (2023) (S03E10)

Finále celého TLW fenoménu je překvapivě poněkud roztříštěná komedie, svatební taškařice pro některé postavy a pro jiné zničující drama. Ještě tak v polovině epizody to vypadalo na promyšlený konec se vším všudy, ale pak přišly zvraty, které už nikdy nikdo řešit nebude, protože 4. série nebude a to je skutečně škoda. Dlouholetým divákům musí stačit happyend pro TiBette. ()