Láska je Láska

Kanada / USA, (2004–2009)

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Mia Kirshner, Laurel Holloman, Eric Mabius, Kate Moennig, Karina Lombard, Pam Grier, Daniel Sea, Erin Daniels, Rachel Shelley (viac)

Seriál popisuje skupinku lesbických žen a jejich přátel žijících v Los Angeles. Jenny (Mia Kirschner) je mlada talentovaná spisovatelka, která se po ukončeni vysoké školy přestěhuje se svým přítelem Timem (Eric Mabius) do Los Angeles. Tim a Jenny si ve čtvrti West Hollywood pronajmou dům sousedící s domem Bette (Jennifer Beals) a její partnerky Tiny (Laurel Holloman). Bette a Tina jsou spolu už sedm let a zastihujeme je ve chvíli, kdy hledají dárce sperma, doufajíc, že založeni rodiny jim pomůže posunout vztah ze slepé uličky. Do blízké skupinky přátel Tiny a Betty patří profesionální lámačka srdci Shane (Katherine Moennig), zaclosetovana vrcholová tenistka Dana (Erin Daniels), bisexuální novinářka Alice (Leisha Hailey) a Bettina nevlastni sestra Kit (Pam Grier), hudebnice a vyléčená alkoholička. (oficiálny text distribútora)

Katullka

Původně jsem chtěla dát 3, ale vše se změnilo při L word maratonu. Stihli jsme za dva dny "pouhé" dvě série, ale stejně jsem si to s hetero publikem úžasně užila. Je fakt, že tento seriál není jen modla leseb, ale hlavně pár informací pro heteráky, což podporuje vše. Když se vrátím k seriálu jako takovém, tak jsem zklamána. Jak je možné, že z mrchy Heleny udělají milé děvčátko? Tak je to u všech postav, které tam vystupují. Vcelku mě to mrzí. Ale je fakt, že to má ten šťouch. Jen by mne zajímalo, jestli u toho vážně všechny lesby onanují?!:D ()

ChArLeNe

Na začiatku som mala s L Word problém tento originálny seriál a postavy rešpektovať. Postupom času sa z toho stala závislosť nielen pre sexy scény ale chuť dozvedieť sa čo sa s postavami ďalej stane. Dosť veľa krát ma od dopozerania iritovalo strašne veľa drámy, ešteže obsadili sympatické herečky, ktorým odpustím ich nezmyselné konanie. Niektorý ľudia možno odsudzujú, alebo ani nedajú šancu tomuto seriálu čisto iba pre to, že je o lesbičkách a to nesedí ich presvedčeniu. Pre mňa sú práve takéto kúsky výzvou. Nestojím o tuctové seriály, takže si prajem aby tvorcovia vytvárali viac takýchto originálnych seriálov. Negatívum považujem iba to, že seriál nedokončili. Alebo skôr povedané, nechali otvorený koniec, a tým priestor pre zničujúce úvahy. Najobľúbenejšie postavy - Shane, Helena. ()

bouncer

Hodnotím jen pilot, protože je to možná jediné co z tohoto seriálu uvidím. Není to vyloženě špatný seriál a své fanoušky si určitě najde (nebo spíš už našel...), ale mě kombinace Sexu ve městě, Melrose place a třeba Californication, okořeněná "úžasným a strašně moc originálním" motivem lesbiček, nepřijde nijak oslnivá...ba naopak, je to jen další průměrný seriál řešící vztahy v prostředí (zkaženého) Los Angeles. ()

Belatris

Průšvih. Přes pro mne velmi zajímavý námět a několik krásných hereček, na které se velmi příjemně kouká, je ten seriál plochý, špatně napsaný, utahaný a nudný. Drtivá většina postav nemá šanci navázat na sebe čtenáře ani emocionálně, ani jinak. Veškerá invence zápletek končí u nevěry a kloubení osobního života a kariéry. Doufám, že se tvůrci seriálů nenechají odstrašit od podobného tématu a vznikne něco koukatelnějšího. Jedinou hvězdu zasluhuje Katherine Moennig. ()

karinakari

Jednoznačně lepší než Queer as Folk. Samozřejmě je to možná způsobené tím, že jsem žena a tohle je seriál o ženách pro ženy. Takovej lesbickej Sex ve městě. Téma moderní doby, které jednoznačně je zapotřebí a to hlavně ve světě plném homofobů a odsuzujících lidí. Velice dobře napsané postavy (já milovala Alice), tedy až na světlé výjimky jako je Jenny (ta snad musí vadit úplně každýmu). Není problém sjet všech 6 sérií seriálů ani ne za týden, ale věřte mi pak jste tak přeženovaná, přelesbičkovaná, že to asi ani nedoporučuju.. A hlavně popravdě první 3 série jsou stejně nejlepší, posléze už kvalita seriálu upadá. ()

• V USA vysílá seriál TV stanice Showtime. (ČSFD)
  • Znělku seriálu vytvořila skupina Betty, jež má na oficiálních soundtracích několik skladeb a objevily se i v seriálu. (ČSFD)
  • Katherine Moennig, která ztvárnila Shane, se původně ucházela o roli Jenny, kterou nakonec získala Mia Kirshner. (ČSFD)