Všichni trpí kompletní ztrátou paměti a jestli se vzájemně znali, tak si to nepamatují. Teď musí společně čelit drsným nástrahám svého ostrovního vězení. (Netflix)

Recenzie používateľa psychoJoa k tomuto seriálu (4)

The I-Land (2019)

Tenhle seriál mě doslova pohltil. Musím vyzdvihnout jeho hlavní myšlenku: nature vs. nurture, tzv. jsou všichni vrazi zlí? Nebo za to může i prostředí (výchova, okolnosti). Proto mi přijde geniální uzavřít je na ostrov bez paměti a postupně je pokoušet situacemi, které jsou podobné těm, ve kterých spáchali zločin - a tím zjišťovat, jestli se můžou napravit (tedy jestli bez váhání provedou to samé, za co jim hrozí trest smrti). Hlavní hrdinka je sympatická a jedná dost realisticky. Celkově pak ještě musím pochválit rozhození osobností vězňů na ostrově. Jediné mínus miniseriálu vidím v tom, že epizody jsou moc krátké a stejně tak samotný seriál - mohl být větší prostor pro jednotlivé osobnosti a jejich minulosti a stejně tak mohli věnovat více času funkčnosti I-landu. Doufám, že tvůrci zváží pokračování na One-landu! Doporučuju! Je to skvělý psychologický mini-seriál! ()

Krásný nový svět (2019) (E01)

Postava Chase mi byla sympatická hned svým survival nasazením. KC byla protivná od pohledu, ale za to velmi zajímavá - chováním i jak má každé oko jiné. Celkově jsem čekala, co z toho vzejde a musím říct, že mě to zaujalo hned od první minuty! Vyplatí se ale asi vědět, že jde o vězně, kteří jsou odsouzení k trestu smrti. Já si tohle přečetla z recenzí a možná proto mě to tak uchvátilo! ()

Věže nebetyčné (2019) (E05)

Za mě skvělý tah s druhým ostrovem, na kterém se Taylor rozhodně ocitnout nechtěla! ()

Temná propast (2019) (E07)

Pokud jste celou dobu seriálu dávali dobrý pozor, tahle epizoda vše propojí. Každopádně pravdu, kterou se Chase nakonec o ostrově a celém experimentu dozví, je opravdu... šokující a až nežádoucí. Doufám, že bude něco jako pokračování One-landu s ostatními přeživšími! ()