Všichni trpí kompletní ztrátou paměti a jestli se vzájemně znali, tak si to nepamatují. Teď musí společně čelit drsným nástrahám svého ostrovního vězení. (Netflix)

psychoJoa

Tenhle seriál mě doslova pohltil. Musím vyzdvihnout jeho hlavní myšlenku: nature vs. nurture, tzv. jsou všichni vrazi zlí? Nebo za to může i prostředí (výchova, okolnosti). Proto mi přijde geniální uzavřít je na ostrov bez paměti a postupně je pokoušet situacemi, které jsou podobné těm, ve kterých spáchali zločin - a tím zjišťovat, jestli se můžou napravit (tedy jestli bez váhání provedou to samé, za co jim hrozí trest smrti). Hlavní hrdinka je sympatická a jedná dost realisticky. Celkově pak ještě musím pochválit rozhození osobností vězňů na ostrově. Jediné mínus miniseriálu vidím v tom, že epizody jsou moc krátké a stejně tak samotný seriál - mohl být větší prostor pro jednotlivé osobnosti a jejich minulosti a stejně tak mohli věnovat více času funkčnosti I-landu. Doufám, že tvůrci zváží pokračování na One-landu! Doporučuju! Je to skvělý psychologický mini-seriál! ()

dannyyy

Netflixu fandím a mám rád jejich tvorbu, ale něco tak debilního jsem dlouho neviděl. Herci + scénař = tragédie! Abych došel až k poslednímu dílu jsem už musel přetáčet. Dávám jen 1* za audio-vizuál, protože Netflix s Dolby Vision a OLED TV představuje opravdu krásný obraz ostrova. Edit: Ještě pochvala za českou lokalizaci audia, ale u druhého dílu jsem musel přepnout na Eng + Cz titulky, protože dabing mi zde fakt neseděl. ()

JohnCZ

Navzdory hodnocení jsem čekal nepříliš kvalitní, ale zábavné survival béčko v lákavých kulisách. Jedno se musí seriálu nechat, prostředí ostrova je fakt pěkně a ve 4k se na to fakt krásně kouká. Ten zbytek je ale tak neskutečně hloupý, že jsem chvíli váhal, jesti si ze mě tvůrci nedělaj prdel a jestli to nějakým twistem nepřetočí do jiného žánru, aby to třeba i začalo dávat trochu smysl. Já jsem imo obecně dost vděčný divák a řadu blbostí a chyb odpouštím. Tady se to ale fakt nedá. Postavy jsou imbecilní a nesympatické, dialogy většinou vyloženě tak debilní, že tahaj za uši i mě. Postavy se neustále afektovaně hádají o kktinách, až jsem měl někdy pocit, že sleduju nějakou nablblou reality show. A není to jen ve slaboduchém scénáři. I režijně je to takové poloamatérské, trochu mi to připomínalo seriál Extinct, kterej poloamatérskej taky byl, ale aspoň byl zábavnej a ne tak tupej. V The I-land neexistuje nic jako pacing. První dva díly sledujeme jak postavy bloumají po pláži, řeší kktiny, hádají se o kktinách, čvachtají se v moři i když jim o chvilku predtim žralok málem slupnul kamaráda... a najednou bumbác twist, děj nabere tempo, začnou se odhalovat zásadní odpovědi na otázky, které ještě nebyly ani pořádně vyřčeny. A pak se zas celej díl pomalu nic neděje a já uvažuju jestli to masochisticky dokoukat nebo ne. Dejte si radši znova Lost ffs. Tahle laciná vykrádačka za to fakt nestojí. ()

Monisek

Podle popisku mělo jít o supr seriál. První dvě epizody ještě jakš takš, i když ty dialogy by i dítě vymyslelo lepší... Od třetího dílu to šlo do kytek. Jako nápad super, ale kdyby se to všechno odehrávalo jen na ostrově a účastníci tak postupně přicházeli na to, co se vlastně děje, bylo by to 1000x lepší. A závěrečné odhalení úplně zbytečné.. Chjo. ()

Vyhy

1. série - 40% Hodnocení po první sérii, a doufám, že další už nebude. Mělo to obrovský potenciál. Ze začátku to vypadalo jako mišmaš Ztracených, Labyrintu a Hunger Games. Vše ale zabily špatně napsané postavy, ještě horší herecké výkony, díly, které se odehrávaly mimo ostrov a hlavně samotné finále. Divák čeká šest dílů na finální díl a ten byl nejnudnější ze všech. Tvůrci se sice snažili o pár zajímavých zvratů, ale to nestačilo. Když se v posledním finálním díle jen mluví a mluví, přitom čekáte na pořádnou akci na ostrově, tak jste prostě zklamaní ... ()