Early to Bed

Komédia / Krátkometrážny
USA, 1928, 18 min

Když se štěstí unaví, sedne i… na Hardyho. Nenadálé dědictví po strýci mu změní život! Zatímco Hardy se raduje, Laurel pláče - co bude s ním? Naštěstí kamarád kamaráda podrží, a Laurel se tak stává Hardyho sluhou. A nový pán se jaksepatří činí, aby svému zaměstnanci život pořádně ztrpčil. Z oslavy narozenin se vrací v podroušeném stavu a z chudáka Laurela si tropí šprýmy, které jsou i na věrného druha moc. Laurel hrozí výpovědí! (dopitak)

josieaddms

Nemám co vytknout. Oni dva jsou geniální. Tentokrát v bohatším stylu. Například scéna u fontánky mě úplně odrovnala. Nevím co to se mnou je, že mě to tak baví. Ale prostě mě to strašně chytlo. Nekoukám pořádně na nic jiného, a opravdu mě upřímně tahle dvojka magorů těší. Není to ani velmi inteligentní humor, a často ani příliš promyšlené gagy. Ale nějak se mi na tom líbí ta upřímnost a jednoduchost. Už se těším až si pustím další film. ()

berg.12

Oliverovi přeje štěstí, zdědí po svém strýci dům a velké jmění, a protože se Stan bojí, že by to mohlo jejich přátelství rozdělit, najme ho jako svého komorníka. Že ale v jejich vztahu nebude klapat vše jak má, je ovšem nadevše jasné. V ději jim sekunduje také Oliverův teriér jménem Buster. ()

dopitak

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Two (1923-1929). Tentokrát trochu jinak, Olie jako zaměstnavatel trápí Stana. Netypické, a poněkud suché. ()

Iggy

Česky Milostpán a služebník. Hardy zdědí jmění a protože je dobrák od kosti, zaměstná svého kamaráda z mokré čtvrti Laurela jako sluhu. Na své narozeniny se pěkně opije a celý rozjařený Laurela zlobí a dělá si z něj šprťouchlata. Stan se ho snaží dostat brzy do postele, ale Oliver ho přepere a chudáka svědomitého Stana to natolik poníží, že se ráno rozhodne odejít. Oliver mu ale odmítne dát výpověď a tak se Stan pokouší demolicí všeho rozbitného v domě si výpověď vynutit. Vrcholem filmu je báječná scéna s vodotryskem. Všechno samozřejmě dobře dopadne, protože co by byl Laurel bez Hardyho nebo Hardy bez Laurela? ()

Pitryx

Groteska jak má být. Ještě nemá zdaleka kvality těch pozdějších, ale již se zde rýsuje, co a jak bude v další práci těch dvou vypadat. Zde jsou v trošku nezvyklé pozici, tedy pána a sluhy, ale legrace to rozhodně je. ***A PŮL! ()