Falcon a Zimný vojak sú na stope skupinke extrémistov, ktorí majú sérum, robiace z ľudí supervojakov. Recept na jeho výrobu zanikol pred desaťročiami spolu so smrťou doktora Erskina, teraz sa však niekomu podarilo znovu ho vytvoriť. V nesprávnych rukách by predstavovalo obrovské nebezpečenstvo a aby ho táto dvojica pohádaných hrdinov našla, budú sa musieť spojiť s niekým, koho by už radšej nikdy nevideli... (ČSFD)

Tom10000

3.díl. Poté, co se Sam od Buckyho dozví o muži, jenž také patřil k supervojákům, vydávají se oba spolu se Zemem po stopách toho, kdo vyrobil sérum supervojáků. Muž je zavede do kriminálního města, kde se pod jinými identitami seznámí s jeho nejsilnější vůdkyní. Poté, co ji zabijí, prchají do přístavu, kde se má nacházet doktor Erskin, tvůrce onoho séra. Cestou potkají se Sharon, bývalou spojenkyní Steva Rogerse, jež jim velmi pomůže, ač se už na ní projevil zlý duch města, a není tolik nevinnou jako kdysi. Ač nezískají žádné sérum, přesto se dozví mnoho podstatných drobností, třeba o Karli, jež mu je (doktorovi) vzala. Vydávají se ihned do Rigy, kde se nedávno nacházela, a Zemo se těší na krutou akci. Ona sama se mezitím ukazuje ve Světlejších i Temnějších okamžicích, kdy se snaží pouze pomoci matce zvládnout tuberkulózu, (proto potřebuje sérum) než umírá a než se rozhodne pomstít lidem skrývajícím zásoby jídla výbušninami (...). 80 procent. Mnohem více akce a napětí, tedy i lepší díl, avšak přesto se nejedná o to nejlepší, co by z něj mohli tvůrci vymáčknout. ()

Kubikula23

Nevím úplně proč, jestli to bylo charismatickým Zemem ale tahle epizoda je zatím určitě nejlepší... A vidět Buckyho zase v Winter Soldier modu i s jeho theme bylo skvělý ()

Fearghast

Zatím stale jen průměrné, bez myšlenky či zajímavého vývoje. Herecké výkony průměrné, scénář nadprůměrně předvídatelný, nikam se to nehýbe, jen kydají další reference na předešlé filmy. ()

TheJokerCUZ

Jak řekl Dicaprio. "Měli jste mou zvědavost, nyní máte mou pozornost", tak zustanem u té zvědavosti v tomhle případě. Oproti první a druhé epizodě je znát první mírné zlepšení, zápletky už začínají být zajímavější, nicméně samotný příběh? uh.. Návrat záporáka Zeema, na kterýho jsem se mimochodem těšil, byl velmi slabý. Člověk nechápe proč z toho vězení neunikl už dřív. Neni ani zároven zdaleka tak zajímavý jako v civil war. Akce je téměř stejná jako v minulých dílech, takže by mohla leckoho už touhle dobou omrzit. Chemie mezi Samem a Buckym je taková nemastná neslaná, rozhodně z nich nebude nijak zvlášt ikonické duo pokud to takhle pujde dál. Nejzajímavější linka s novým kapitánem je v tomhle odsunuta na druhou kolej a tím dala šanci Baronovi nám udělat menší "asia underground tour", kde se vlastně neděje nic zajímavého až na pár momentů. Zatím nevím a netroufám si říct kam seriál dějově směřuje, ale pevně doufám že se to už nějakým způsobem rozjede a rozproudí to nějaké emoce celkově. Oproti Wandě, kde po konci dílu měl chut si divák hned pustit další díl, tady se nic takového neděje. No zatím se zdá že to nebude jeden z mých oblíbených projektů od marvelu.. Lehce nadprůměrná epizoda 6/10 ()

Johny203

Emily VanCamp ako Sharon Carter vola presne to čo tento seriál potreboval. Nielen že má, narozdiel od ostatných zúčastnených. charizmu aby dokázala utiahnuť projekt bez väčších hviezd ale aj akčné scény, v ktorých figurovala, boli konečne na úrovni aká sa čakala. Jediným negatívom tak ostávajú slabé triky. ()