Qian xing zhe

• Čína 潜行者 (viac)

MickeyStuma

Komediální thriller plný akce a typických asijských rádoby humorných vtípků, který se snaží udržet divákův zájem přímočarostí dějové šablony a tlačí na efekt zábavy. Podle zavedených tradic hongkongské akční kinematografie přináší snímek filmovou zábavu s intenzivními akčními scénami a s vcelku propracovanými postavami. Děj příběhu sleduje cestu mladého policisty v utajení, který se infiltruje do zločinecké organizace, takže ve své podstatě takový velmi obyčejný film. Nová generace tvůrců a herců se však viditelně nesnaží navázat na předchozí filmové počiny Jackieho Chana nebo Sama Hunga, takže dechberoucí kaskadérské scény bohužel očekávat nelze. Akčních scén s bojovým uměním a asijským humorem je však více než dost, jen to jako obvykle po technické stránce kazí tolik populární lana pro natáčení výskoků a letů vzduchem po úderech. Nereálnost je stále patrná. Ale při vší té akci a zábavě si zřejmě málokdo všimne, že hlavní náplní filmu je poukázat na morální nejednoznačnost práce v utajení a nastoluje podnětné otázky o povaze spravedlnosti a obětech, které jsou nutné k jejímu prosazení. Ve svém nadšení pro věc je to ale velmi obyčejný film, který si na nic nehraje a drží se s danou vážností spíše při zemi. ()

Lacike

Divím sa, že k tomu Langi neurobila titulky. Divím sa, že to ešte nevidel EvilPhoenix. Divím sa, že mi tento film doteraz úplne unikal. Divím sa, že to je vraj komédia. Okrem otravného šaškovania Vannessa Wu sa tam nikto o humor nesnaží. Priamočiary dej o priekupníkoch drog je trochu skomplikovaný tým, že je tam viacero strán a jeden ide proti druhému, druhý proti tretiemu a tretí proti prvému. Niektorý z nich sú poldovia v utajení (Philip Ng), niektorý expoldovia (Shuai Chi) a niektorý to majú všetko na háku (Vanness Wu). Všetci chcú ale dostať megabossa Andyho Ona. Proste kopa riedkej omáčky, ktorá je našťastie vystavaná okolo hustých bitiek. Poctivé oldschool bitky na tvrdo s minimom drátov a podobných blbostí. Snáď len mohli aktéri trochu intenzívnejšie reagovať na údery, aby mal divák pocit, že ich to fakt bolí. Ale predvedú tu aj zložitejšie chvaty, takže som spokojný. Najviac sa samozrejme predvedú najväčší borci Ng a Wu. Som rád, že im to tvorcovia nepokazili. Nezahanbí sa ani Luxia Jiang, ale už to trochu s posilovaním preháňa a začína mať postavu jak chlap. No a Wanness zase napodobní Jackieho a predvedie na aute zopár cool kaskadérskych kúskov. Len tie prestrelky obsahujú lacne CGI iskierky a špliechance krvi. A to radšej nespomínam megatrápny megavýbuch na lodi, ktorý vyzerá horšie ako vo videohrách. Našťastie film je krátky, tempo ma svižné a kvôli bitkám to stojí aspoň za jedno zhliadnutie. 5/10. ()

LangiJ

Šla jsem do toho hlavně kvůli Nickovi, se kterým jsem dlouhou dobu nic neviděla, jenže ten bohužel hrál třetí housle a celkově to vyznívá jako slabší průměr. Nedá se tomu upřít dobrý obsazení a pěkná různorodá akce (pěsti, nože, zbraně), ale to je asi tak vše. Komedie to podle mě moc nebyla, ani mi to tam nesedlo. Pár fórků na pousmání proběhlo, ale spíš jen Vanness šaškoval a některý rádoby vtipný scénky a přehrávání byly spíš lehce trapný. ()