Dreamland

Dreamland, nebo „Snový svět“, je hodně ujetá vize blízké budoucnosti kanadského režiséra Bruce McDonalda. Hodně blízké budoucnosti, protože to, že se gangsteři stanou součástí establishmentu, není zase tak moc vize (ale to už říkal Dashiell Hammett). Na večírcích pořádaných Hraběnkou smetánka a šéfové podsvětí společně šňupou koks ze stříbrných podnosů (také nic moc nereálného, ředitel slavné nemocnice u nás taky sněžil jedna radost).
Johnny Deadeyes (Stephen McHattie) je nájemný vrah, který pracuje pro gangstera zvaného Herkules (Henry Rollins), vypadá jako pomlácený starý zloduch nebo hodně utahaný šerif z westernu s něžnýma očima. Herkules dodává zbohatlíkům unesené mladé holky do postele (nebo jinam, jak si kdo žádá) a ve filmu se naznačuje, že není problém dodat i děti. Dívky jsou nadrogované a schované ve sklepení v bílých řízách a když tam jednou Johny najde dívku ze sousedství, pokusí se ji osvobodit. Ovšem tu už si mezitím koupila Hraběnka jako nevěstu pro svého bratra, plešatého úchyla, který si říká Vampire (Tómas Lemarquis). Komplikace jsou jasné, svatba se blíží a navíc Johny dostane za úkol přinést prstík feťáckého jazzového muzikanta (kterého hraje stejný herec). Hodně temná a hodně ujetá dystopie. (Peabody)

sochoking

Totálny úlet. Toto nebude pre každého zrejme. Ani neviem, kde mám začať. Najprv ma od filmu odradili nemohúcne herecké výkony. Hned v úvode sa na mňa vyvalí kríženec Franka Zappu a Juraja Jakubiska...  Váhal som, či to nevymazať, ale hovorím si, dal som už tridsať minút, dám tomu šancu. Ono, nápad je to výborný a filmy z dystopickej budúcnosti obľubujem, ale zhadzujú to práve tí  nemohútni herci. Keby to vzal do rúk niekto iný (teraz ma nikto nenapada, vy si povedzte), isto by to malo iné grády. Ale i napriek tomu, dám slušné štyri. ()