Problematickým hrdinou je vedoucí projektant jistého bytového družstva, který touží po zisku za každou cenu. Bezděčným protihráčem se mu stává barový pianista, který se náhodou stane svědkem vraždy mladého muže a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Starosvětská a poněkud komická figurka se dojemně plete policistům do práce, aby se nakonec zjistilo, že právě on má zásluhu na chycení pachatele... (oficiálny text distribútora)

McIron

Celkem neotřelý námět, ukazujcí, jak bylo za komunismu obtížné "dělat kariéru". A kam to až mohlo vést, i když to je trochu příliš zjednodušující, uznávám. Slušný Brousek, celkem slušný agent Honza, bizarní mladý Barťák, samozřejmě mimořádně svůdná Jurištová. A nad tím vším se tyčí dva z největších českých herců všech dob. Pokud by zde nehráli V. Voska a D. Medřická, tak by to bylo minimálně o hvězdičku míň. A k tomu velmi dobrá hudba, tehdy ještě velmi dobrého (byť sám sebe často vykrádajícího) hudebního skladatele Karla Svobody. ()

Monicina

Výborné i keď veľmi smutné drama. Medrická zahrala smútočnú postavu skvele. Voska bol šarmantný a tiež vedel zahrať taký akoby skrytý smútok. Mizerovia Brousek a Kanyza, tomu nemám čo vytknúť, postavy im sadli. Pamätám si, keď to dávali v 80. rokoch, bol to v tej dobe veľmi obľúbený film. ()

Aguirre

V 80 rokoch som to ako chlapec videl. Bal som sa potom vsetkych (vtedy bezne) zakrytych aut na ulici. Pri vtedajsej biede televiznych vecerov mi to pripadalo ako super napinavy film. A hudba je ako z americkeho thrilleru. ()

honza.g

Vypadá to, jako by si specialista na netechnické scifi a českou maxipohádku Pan Tau občas potřeboval odpočinout od zjednodušených postav v jinak dobrých seriálech a střihnout si nějakou analýzu záporáka. Že jeho kriminálky nejsou úplné divácké trháky, neznamená, že nejsou kvalitní, jak Smrt v sedle, tak Smrt stopařek byly zajímavé a působivé, o kvalitním řemesle nemluvě. Málo doceněným uměním je jeho schopnost vynechat (nebo nějak zneviditelnit) režimní úlitby (ani ti vyšetřovatelé nepůsobí nijak socialisticky, s lidmi kolem majora Zemana je spojuje jen povinné oslovení soudruh). Noc klavíristy to měla ztíženo tím, že amatérský detektiv skutečně fušoval do práce VB, což by v reálu bylo asi nemožné. Bonbonkem bylo obsazení hlavní role: nemohu si vzpomenout na jinou zápornou roli O.Brouska st. ()

Canniosh2

Krásný film z prostředí 70. let 20. století, které mě fascinuje. Tento příběh s kriminální zápletkou, která je vlastně vyšetřována z pohledu klavíristy než z pohledu veřejné bezpečnosti, je příjemnou změnou na poli podobných kriminálek natočených v těchto obdobích. Rád se k tomuto filmu vracím, což je asi to nejlepší doporučení pro ty, kteří o něj snad ještě nezavadili. ()