Sabrina (Julia Ormond) je dcéra chudobného šoféra. So záľubou sleduje milionárské večierky a sníva o tom, že raz bude bývať v prekrásnom dome so služobníctvom. So strojčekom na zuboch a úmyslom stať sa slávnou modelkou alebo módnou návrhárkou odchádza do Paríža. Podarí sa jej presadiť a do Ameriky sa vracia ako zrelá žena. Po návrate o ňu začnú prejavovať záujem dvaja bratia Linus (Harrison Ford) a David (Greg Kinnear), synovia z milionárskej rodiny, ktorých párty Sabrina pozorovala ako mladé dievčatko zo svojho stromu. Ktorý z bratov je tým pravým pre krásnu Sabrinu? (oficiálny text distribútora)

Ludva

[2009-09-28] * Tahle romantická komedie se mi vždy moc líbila, ale teď mi sedla nějak hůř. Že by se okoukávala? Indymu toho kravaťáka už skoro vůbec nevěřím. Čím dál raději bych viděl původní verzi, třeba se někdy dočkám... * [2020-12-05] Zase 5 hvězd. Lepší než originál, o dost. ()

Shameeka

Tento film jsem měla ráda, dala jsem mu 4 hvězdičky. Po dnešku, kdy jsem zkoukla originál to měním na 3. Je pár věcí, které se mi tu líbí víc než u originálu - Sabrina není až tak naivní a éterická a je to trošku menší pohádka. ALE! Ford (a to ho mám ráda) - žádná sláva proti Bogartovi, ten má prostě stonásobně víc charisma, srovnání je do očí bijící. Navíc mi tu chybí vtipnost a lehkost originálu. Nicméně, i tak se na remake ráda podívám, jen příště nesmím ve stejný den jako na originál :) ()

anakonda007

Velmi,alespoň pro mě, hezký film, krásná ,zvláštní atmosféra od začátku do konce. Pěkná hudba, V tu dobu ještě zachovalý Harisson Ford. ()

Sejkorka

60% je optimum, možná 65%. Co tomu chybí ? Trochu více logiky. Miluje Davida ale stačí málo a zamiluje se do Linuse. Ten jí sdělí, že to všechno jen hrál, ale nakonec ji stejně miluje .... Harrison Ford standard , Julia Ormond okouzlující, Greg Kinnear podprůměrný.... Dodatek: remake filmu s Audrey Hepburn z roku 1954 (nominace na Oscara rok po Prázdninách v Šímě) ()