Statečný krejčík

Burt Gillett

Scenár:

Frank Tashlin

Walt Disney

Mickey Mouse sa pri likvidovaní múch nešťastne preriekne slovami: "Raz čapil, sedem ich zabil." a už sa to s ním vezie. Pripadá mu neľahká úloha, zbaviť svoj kraj obrov. (T2)

T2

Mickey Mouse bola vždy dominantná kreslená postavička od Walta Disneya a v tejto krátkometrážnej rozprávke to dokazuje krásnou animáciou a zábavnosťou. /95%/ Krátkometrážnu rozprávku pozri na: DVD MICKEYHO má každý rád ()

PetraMishka

Krejčík Mickey se vytahuje, že zabil sedm jednou ranou, ale zapomene dodat, že much. A už stojí před králem, který mu zadá, aby zemi zbavil velkého obra. Mickey se zdráhá, ale vidina ruky princezny Minnie mu dodá odvahu obra porazit, i když ne silou, ale vlastním umem. Krásná pohádka bez hluchých míst. ()

RadimFišer

Unikátní, úžasné, prudce inovaticní a charakterově prokreslená pohádka. A autor: dětsky sladký a dětmi milován, sir, pán a kníže pohádek, slavný a víceslovný pan Walt Disney vlastním jménem. Tolik nápadů co uvidíte v této pohádce se vám nedostane v žádném jiném filmu. Jako malý jsem se bál obrů, kteří neexistovali. Ale mamka mě v tom nechala. Tedka jsem je poprvé viděl a co si pamatuji tak je to asi první film o skutečných obrech. Už jste viděli jak takový obr žije? Že kouří otýpku slámy a sedá si po barácích? Že jeho dfech využívají jako větrnou energii? Přesto statný a udatný obr, slovutný ve všech rozměrech ohrožuje království a statečný krejčík zachrání království jak už to v dobrém světě pohádek děti bývá. Těšme se na další moje komentáře, protože se hodlám vrhnout na další Disneyovky. Tato je lepší než ta předchozí - konec starých časů. Pro poselství a ohromnou a protřídilou nápaditost si zaslouží minimálně pět hvězdiček. ()

petaspur

Krejčí Mickey je tak trošku chlubílek. Jednou ranou sice dokázal zabít sedm much, ale z vrozené skromnosti při prezentaci této informace zapomněl na ty mouchy. Proto se po celém městě rozletí zpráva o kabrňákovi, který dokázal zabít sedm jednou ranou. Zejména královy uši už dlouho chtějí podobnou novinku slyšet a proto se náš, nyní ne až tak pýchou nadmutý, hrdina s příslibem sňatku s navoněnou princeznou vydává skolit obra, jemuž nesahá ani po nehtové lůžko na palci pravé nohy. ()