V roku 1961 je mladý Emil Hellberg komparzistom vo filmových ateliéroch DEFA v Babelsbergu neďaleko Berlína a vášnivo sa zamiluje do francúzskej tanečnice Milou. Obaja cítia, že boli stvorení len pre seba. Keď však 13. augusta 1961 šokujúco rýchle vyrastie Berlínsky múr, zaľúbencov od seba oddelí. Emil, ktorý uviazol v neslobodnej časti mesta, vymyslí odvážny plán, aby sa mohol s Milou znova vidieť. Vystupuje ako filmový producent Karl Boborkmann, ktorý pripravuje nakrúcanie novej snímky s Milou ako hlavnou predstaviteľkou. Je to jediná možnosť, ako dostať milovanú ženu z Francúzska do Nemeckej demokratickej republiky. Emilov úspech však nie je istý, pretože Milou medzitým nadviaže vzťah s novým hereckým partnerom. Ich spoločný film má síce obrovský úspech, ale ktorého chlapa si Milou nakoniec vyberie? (TV JOJ)

Stumbleine

Náhodně nalezeno na Youtube s českým dabingem. Vědět, že jde o německý romantický film, vyhnul bych se tomu stokilometrovým obloukem, ale nakonec jsem byl nucen přiznat, že od dob devadesátkových seriálových slátanin alá "Doktor z hor" zaznamenali němci značný progres😂 Slušná výprava, zasazená do filmových ateliérů poválečného Berlína, sympatičtí herci v hlavních rolích, zkrátka, asi jsem byl v dobrém rozpoložení, ale přišlo mi to opravdu vtipné, a zároveň dojemné, nejedna slzička ukápla🙊😂 ()

PTuranyi

Príjemný romantický film. Bláznivý príbeh šťastnej náhody, ktorá umožní mladému komparzistovi stať sa režisérom a znovu získať svoju stratenú lásku. Dennis Mojen nie je Leonardo Di Caprio a Emilia Schüle nie je Kate Winslet, ale ide im to dobre. Funkčná produkcia a dobré herecké výkony s nápaditým príbehom posúvajú Traumfabrik za hranice priemeru. 70% ()

BarGoldstein odpad!

Je zábavnější hledět 125 minut do hlubin táborové latríny, nechat si velké hovnové mouchy lézt po hubě a honit ptáka, zraněného čápa. ()

Marieta18

Veľmi zaujímavý scenár, pretavený do sviežeho príbehu lásky, odohrávajúceho sa na pozadí deliaceho sa Nemecka a vzniku Berlínskeho múru. Veľmi sympatickí hlavní aktéri, či už ako za mlada, tak v plnej zrelosti žitia. Život na pľaci v štúdiách DEFA v šesťdesiatych rokoch. Neotrepaný dej, krásna hudba. Pre mňa milé prekvapenie! ()

MatoPalkes

Dokonale prísady, sympaťák hlavný hrdina, krásna hlavná holka, všetky tie gýčové scény ktoré mám v skutočnosti veľmi rád, zapojenie námetu s filmom. Malo by to byť teoreticky za 5 ale keď sa to celé spojilo, zrazu mi tam niečo vadilo a neviem čo. Škoda. ()

mirko123

Taký milý film, aj kopa nelogickostí, aj naivity, ale romantiky nikdy nie je dosť :) Dva krát to asi netreba vidieť, ale na jedno populudnie príjemne strávený čas. ()