Slave to the Grind

einar

Podľa mňa až moc Anal Cuntu, ktorého sa mohli len dotknúť okrajovo. Potešil by nejaký rozhovor s fanušíkmi a viac zameranie sa na scény vo svete, ktoré najvac obvilivnili grind ako taký. Znalec sa toho až tak moc nedozvie, Nasum by mohol byť rozobratý viac ako len spomienky na Mieszka - napr. Embury, ktorý sám tvrdil aký veľký vplyv mal Nasum na neskoršiu tvorbu Napalm Death. Naopak priateľka, ktorá nemá o tejto hudbe ani páru, ani o metale, so pri dokumente bavila a práve tie časti s Anal Cunt je prišli ako laikovi najzaujímavejšie. Neviem ale, či je cielom dokumentu zábava pre ľudí,  ktorých grindcore vôbec nezaújima, takže 4. ()

pornogrind

Po Black metalovým dokumentu Until the Light Takes Us(2008) jsem hledal nějakej dokument o hudebním žánru, kterej je mému srdci nejbližší a tím je GRIND. Osobně jsem se k téhle tvrdší a pro někoho (asi pro většinu) neposlouchatelný muzice dostal v poměrně brzkým věku to když jsem u bráchy objevil kazetu Napalm Death-Harmony Corruption. A bylo vymalováno. Takže převážnou většinu kapel nějakým způsobem v dokumentu zmiňovaných samozřejmě znám a mnoho jsem jich viděl i na živo. Na OEF jsem byl několikrát a na Fekál párty(škoda, že už skončila) jsem jezdil skoro pravidelně. Ze staré školy asi nejvíc potěšili Napalm Death a Agathocles. No a potom Goregrind(to je moje) a moje krvavá srdcovka Haemorrhage. Vím, že tenhle dokument není bezchybnej. Po technický stránce by mohl být vymazlenější a po obsahové ucelenější a kompaktnější. I přesto jsem si sledování užíval a moje GRINDový srdíčko nemůže jinak než dát plnou palbu...Rychlejší než smrt, tvrdší než život. To je GRIND.... ()

Marze

Dobře vyzrálý ale strukturálně neorganizovaný dokument o historii, vývoji a kultuře grincore hudby. Gore grind, mincecore, noisecore atd. Mezinárodní skupiny, nahrávací značky a festivaly. Pestrobarevné osobnosti a skupiny. Fanoušci říkají "fuck powerviolence!" a oceňují hardcore punk.Je zde hodně rozhovorů k klíčovýma postavama tohoto žánry, subkultury. Na Napalm Death a dalších jsem samozřejmě byl na koncertě. ()

Leb_Halabala

Slave To The Grind jsem viděl už při promítání na Obscene Extreme 2018. někdy kolem osmý ráno a v kombinaci s absithovou limonádou a jointem mi to připadlo jako nejgeniálnější film na světě. O 2 roky později, kdy celý film dal režisér na youtube, jsem se ihned rozhodl pro druhé zhlédnutí, které mi upřímně tak slavné nepřišlo. Největším problémem je jistá nesouvislost a abcence pořádného závěru. Na druhou stranu si myslím, že pro lajka to může představovat vhodnou vstupní bránu do žánr a film pomocí rozhovorů osvětluje myšlenky, které jsou pro grindcore základní. Věřím, že pro někoho, kdo je historie žánru znalý může být film zklamáním nebo nevyužitým potenciálem, což do určité míry je. Na druhou stranu jsem rád, že něco takového vůbec vzniklo a samo o sobě to aspoň na 4 hvězdičky je. Pátou přidávám z lásky ke grindu. Přeškrtáváním not zdar! ()

Detak

Pěkný dokument o láskyplném stylu. Od mladého punkáče po starého anarchistu jest grind mému srdci nejbližší, neboť jediný bojuje za názor rozumu. V dokumentu jsou v podstatě všechny legendární kapely: Repulsion, Siege, Napalm Death, A.C., Agathoclas, Nasum, Rotten Sound, Brutal Truth, Carcass, Haemorrhage, Fuck The Facts, Terrorizer, Misery Index, Deche Charde, vyskytne se i náš goregrind buldozer Jig-Ai a samozřejmě kultovní Obscene Extreme Festival z Trutnova. Pro fanoušky nutnost, ostatním nechť praskne hlava. Doplněno: Došlo mi, že díky Čurbymu (Obscene Extreme Festival) a Ozzymu (Fekal Párty) jsem měl možnost vidět většinu těchto legend a mnoho dalších naživo a stálo to za to - díky chlapy za to, co děláte!! ()